PARTNER PORTALU

Elbląg sprzedaje działki pod zabudowę mieszkaniową

Elbląg w czwartym kwartale br. planuje wystawić na sprzedaż kilka nieruchomości. Wśród nich będą działki pod zabudowę mieszkaniową.

Autor: info.elblag 01 października 2015 10:14

Miejscy urzędnicy zamierzają do końca tego roku ogłosić przetargi na zbycie kilku nieruchomości, dotychczas nie oferowanych do sprzedaży. Wśród nich będą dwie działki po dawnej bazie Ośrodka Transportu Leśnego Nadleśnictwa Elbląg, na rogu ulic Okrężnej i Królewieckiej.

Miasto nieruchomości o pow. 1,14 ha przejęło od Skarbu Państwa rok temu. Na przełomie czerwca i lipca br. usunięto z nich pozostałości starych obiektów. Teren, którego wartość oszacowano na 881 tys. zł, przeznaczony jest pod funkcje usługowe, nieuciążliwe dla środowiska.

W miejscu tym Miasto dopuszcza także nową zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, związaną funkcjonalnie z zabudową usługową.

Kolejną z lokalizacji, która zostanie wystawiona na licytację, będzie działka przy ul. Różanej 1b. Nieruchomość o pow. 1045 mkw. przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Potencjalni kupcy za działkę tę będą musieli wyłożyć ok. 277 tys. zł plus VAT.

Zmniejszyła się za to kwota, jaką będzie trzeba wydać, aby stać się właścicielem nieruchomości na rogu ul. Wapiennej i Bulwaru Zygmunta Augusta. Wartość znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie Bursy Szkolnej nr 3 terenu, wynosi obecnie 493 tys. zł (poprzednio 655 tys. zł). Działka o wielkości 1824 mkw. przeznaczona jest pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne w formie staromiejskich kamienic.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych