PARTNER PORTALU

Energooszczędne domy pływające

Floating Houses System to pierwszy w Europie system energooszczędnych domów pływających. Połączenie doświadczenia i wiedzy w dziedzinie budowy obiektów pływających i domów energooszczędnych zaowocowało powstaniem pierwszego projektu zrealizowanego w Porcie Czerniakowskim w Warszawie.

Autor: HouseMarket.pl 07 marca 2016 10:02

W dniach 10-13 marca, z okazji targów Wiatr i Woda deweloper zaprasza na dni otwarte organizowane w domu pokazowym w Porcie Czerniakowskim (wjazd z ul. Czerniakowskiej w ul. Mariusza Zaruskiego).

 Dom posadowiony został na platformie pływającej systemu Square firmy Floating Platform System. Jest to sztywna, solidna, niewymagająca konserwacji i odporna na lód konstrukcja, zapewniająca odpowiednią nośność i stateczność oraz niewielkie zanurzenie.

Jako zabudowę wykorzystano opracowany przez inżynierów firmy M3 System innowacyjny projekt, którego konstrukcję nośną, a jednocześnie izolację termiczną ścian stanowi spieniony polistyren w formie prefabrykowanych elementów.

Ten rodzaj konstrukcji zapewnia wykonanie budynku w najnowszej technologii w standardzie domu niskoenergetycznego, w którym zapotrzebowanie na ciepło kształtuje się na poziomie 17kwh/m2/rok. W zależności od warunków dom może być podłączony do instalacji na brzegu lub wyposażony w niezbędne media, takie jak zbiornik wody pitnej, zbiorniki fekalne, siłownie wiatrowe lub solarne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych