PARTNER PORTALU

Enklawa Białowieska. Tu oddycha się pełną piersią

Enklawa Białowieska to miejsce gdzie można mieszkać zdrowo i aktywnie. Inwestycja, która rośnie w samym sercu Puszczy Białowieskiej, zachwyca pięknem najbliższej okolicy i pozwala odpocząć od zgiełku zanieczyszczonego smogiem miasta.

Autor: housemarket.pl 04 kwietnia 2018 11:40

Smog to coraz większy problem polskich miast - zwłaszcza tych położonych na południu kraju. Niestety, w niechlubnym rankingu najbardziej zanieczyszczonych miejscowości znajduje się wiele lokalizacji znanych i często odwiedzanych przez turystów, min. Kraków czy Zakopane. Dotyczy on każdego mieszkańca. Długotrwałe przebywanie w zanieczyszczonym środowisku może powodować szereg problemów ze zdrowiem. Najbardziej zagrożone są dzieci, osoby w starszym wieku oraz kobiety w ciąży. To pod wpływem ekspozycji na zanieczyszczone powietrze dwa razy częściej się przeziębiamy, a niedyspozycja utrzymuje się dłużej niż u osób zamieszkałych w rejonach, gdzie powietrze jest czystsze. Stan środowiska zaczyna mieć duży wpływ na postrzeganie nieruchomości jako atrakcyjnej do życia. Nic więc dziwnego, że dla coraz szerszej grupy klientów atrakcyjna lokalizacja jest równoznaczna z "wolną od smogu".

Mieszkać i wypoczywać bez smogu

Coraz większą popularnością wśród osób zainteresowanych zakupem mieszkania cieszą się inwestycje zlokalizowane w tych rejonach Polski, które w kompleksowy i nowoczesny sposób radzą sobie ze smogiem. Stąd inicjatywa firmy Sova Invest, która wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom, stworzyła i realizuje projekt kompleksu mieszkaniowo-apartamentowego z całorocznym zapleczem wypoczynkowym i rekreacyjnym o nazwie Enklawa Białowieska. Enklawa Białowieska jest idealnym miejscem do wypoczynku - zarówno dla właścicieli mieszkań i apartamentów, jak i gości, którzy odwiedzą rejon indywidualnie lub w celach biznesowych.

Projekt zakłada w pierwszej kolejności budowę strefy Residence oraz części rekreacyjnej. W następnej kolejności zaplanowano centrum konferencyjne ze SPA oraz aparthotel. Całość, za sprawą synergicznego działania, stanie się unikalnym kompleksem na skalę całego regionu.

Miejsce na dłużej

Lokalizacja, którą wybrał inwestor nie była przypadkowa. Powietrze województwa podlaskiego to jedno z najczystszych w Polsce. W tym sezonie nawet na terenie największych podlaskich miast poziom stężenia związków chemicznych szkodliwych dla układu oddechowego, nie przekroczył dopuszczalnego poziomu. Osiedle Enklawa Białowieska zlokalizowane jest w samym sercu regionu, w Puszczy Białowieskiej, w miejscowości Nieznany Bór, tuż obok niewielkiego, malowniczego miasta Hajnówka. Leży w granicach obszaru Natura 2000, blisko krajobrazowego rezerwatu przyrody im. prof. Władysława Szafera. Puszcza Białowieska to także jeden z najbardziej cennych kompleksów leśnych na świecie, który figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, zajmując zaszczytne miejsce obok takich pomników przyrody, jak: Himalaje czy wodospad Niagara. Osoby ceniące walory natury i krystaliczne powietrze nie mogą wymarzyć sobie lepszego miejsca na pobyt lub zamieszkania na dłużej.

Miejsce z misją

Sova Invest zadba nie tylko o komfort mieszkańców, ale również o ochronę środowiska. Do budowy ośrodka wykorzystane zostaną naturalne materiały i przyjazne środowisku technologie. Ponadto, każdy budynek wybudowany w ramach kompleksu będzie wyposażony w energooszczędne urządzenia. Zamiast tradycyjnych kotłowni emitujących spaliny i dwutlenek węgla, inwestor zastosuje ekologiczne, gruntowe pompy ciepła. Pozwoli to chronić środowisko naturalne okolicy, a właścicielom mieszkań zapewni niższe koszty utrzymania mieszkań.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych