PARTNER PORTALU

Euro Styl: Rynek daje szanse tylko rozważnym deweloperom

Polityka najbliższych lat będzie bardzo mocno wpływała na dynamikę oraz potencjał na rynku nieruchomości. Projekcje dotyczące rynku deweloperskiego dają szanse tylko i wyłącznie tym firmom, które działają bardzo rozważnie w kwestii cenowej oraz gruntowej - o sytuacji na rynku i nowych inwestycjach mówi Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży Euro Styl.

Autor: HouseMarket.pl 14 kwietnia 2016 09:06

Od kilku lat rynek nieruchomości jest ustabilizowany i w miarę przewidywalny. Potrzeby mieszkaniowe w Polsce są jeszcze na niskim poziomie zaspokojenia. Zasoby gruntowe nie są jednak nieograniczone.

- Ten rok oraz kolejne będą bardzo ciekawe pod kątem rozwoju sytuacji na rynku deweloperskim – również w świetle zmieniających się programów rządowych dotyczących wspomagania zakupu mieszkań - mówi Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży Euro Styl. - Ceny transakcyjne są korygowane na bieżąco, a każdy rok przynosi kolejne wyższe pułapy. Jest to związane również z wzrastającymi kosztami realizacji inwestycji – koszty materiałów oraz wykonawstwa na wysokim poziomie jakościowym są, niestety, również coraz wyższe - prognozuje.

Oferta Euro Stylu obejmuje mieszkania w 12 projektach. Jak zapewnia dyrektor, inwestycje firmy są długoterminowe. - W związku z tym oprócz nowych produktów będziemy kontynuowali rozbudowę bardzo lubianych i atrakcyjnych osiedli takich jak Idea i Impuls, które mieszczą się w rozwiniętych gdańskich dzielnicach miasta, kolejno – Oliwa/Przymorze i Zaspa. Nastąpi również kontynuacja rozbudowy Osiedla Cytrusowego i Nowego Horyzontu, czyli znanych rodzinnych osiedli umiejscowionych w prężnie rozwijającym się rejonie Gdańska Południe - wylicza Andrzej Przybek.

Aktualnie trwa budowa osiedla Nowe Morskie, które jest pewnego rodzaju kontynuacją ukończonego już Osiedla Morskiego, znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie – na granicy Gdyni Pogórza i gminy Kosakowo. Inwestycję utworzą cztery kameralne, 2-piętrowe budynki, w których łącznie znajdą się 63 mieszkania. Przekazanie lokali mieszkańcom nastąpi jeszcze pod koniec tego roku.

- W tym roku do sprzedaży wprowadziliśmy nową inwestycję w Gdyni - Osiedle Viridis, które położone jest w wyjątkowej lokalizacji, bo w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego na granicy dwóch dzielnic – Karwin i Dąbrowy. Osiedle utworzą trzy kameralne 4-kondygnacyjne budynki, w których łącznie znajdą się 132 mieszkania. Cena metra kw. rozpoczyna się od 6 150 zł.

- Jeszcze tego roku do sprzedaży trafi nowa inwestycja w Gdańsku, w równie ciekawej i atrakcyjnej lokalizacji - zapowiada Andrzej Przybek. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych