PARTNER PORTALU

FastBrick Robotics prezentuje pierwszego robota budującego domy

Budowa domu, który tradycyjnej ekipie zajmuje kilka tygodni, dzięki FastBrick Robotics może potrwać zaledwie dwa dni. Firma stworzyła pierwszego robota, który od podstaw zbuduje miejsce do życia ludzi.

Autor: Housemarket.pl 07 lipca 2015 13:35

Robot nosi nazwę Hadrian i potrafi ułożyć 1000 cegieł na godzinę. Daje to średnią możliwość zbudowania 150 domów rocznie. Urządzenie nie potrzebuje snu ani przerw na odpoczynek. Jego wydajność jest przy tym średni 20 razy wyższa, od tradycyjnego budowlańca.

Jak to możliwe? Do "mózgu" Hadriana wprowadzany jest projekt domu. Robot samodzielnie układa cegły, zostawiając przy tym miejsca na drzwi czy okna. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, proces budowlany przebiega mniej więcej podobnie, jak drukowanie w drukarkach 3D. 

Maszyna ogranicza koszty przy budowie. Jednocześnie skraca czas jej wykonania. Jak zaznaczają właściciele projektu, jego ewentualny sukces nie musi oznaczać masowych zwolnień w branży budowlanej. Wciąż będą potrzebne osoby do nadzorowania efektów jego pracy oraz bieżącej obsługi. 

Fastbrick Robotics planuje wyjść z produktem na rynek w przyszłym roku. Do tej pory na jego stworzenie wydano 7 milionów dolarów australijskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych