PARTNER PORTALU

FB Antczak będzie budować w Koninie

Po Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Wrocławiu i Łodzi nadszedł czas na Konin. FB Antczak startuje z przygotowaniami do realizacji nowego obiektu mieszkaniowego z zapleczem usługowo-handlowym.

Autor: HouseMarket.pl 21 grudnia 2015 11:17

Nieopodal konińskiego ratusza powstanie kamienica z 24 lokalami o metrażach od 30 do 104 mkw. Rozpoczęcie prac planowane jest na wiosnę 2016 roku.

Kamienica zlokalizowana w rejonie ulic Śliskiej, Wodnej i Grunwaldzkiej w Koninie to unikalny projekt wpisujący się w panoramę starego miasta. W nowym obiekcie znajdą się 24 lokale – będą to zarówno kawalerki z możliwością połączenia, jak również mieszkania czteropokojowe. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie komórka lokatorska wydzielona na poddaszu. Większość lokali posiadać będzie także taras. Cena za mkw. powierzchni oscylować będzie w granicy 4 tys. zł.

Wielkopolski rodowód firmy sprawia, że wciąż poszukujemy możliwości do realizowania ciekawych projektów na rodzimym rynku. Piękna działka położona w centrum Konina to świetnie miejsce do zamieszkania, jak również prowadzenia firmy. Mamy nadzieję, że zarówno atrakcyjna lokalizacja, jak również aspekty wizualne projektu oraz jego wysoka jakość wykonania i wykończenia, spotkają się z zainteresowaniem mieszkańców Konina – komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Konin to nie tylko zupełnie nowa lokalizacja w portfolio firmy, ale także projekt z zlokalizowany w centrum miasta wymagający kompleksowego podejścia do kwestii estetycznych. Kamienica położona będzie w pobliżu placu Wolności, Placu Zamkowego, a także w bliskim sąsiedztwie ważnych budynków administracyjnych. Takie otoczenia wymagało zastosowania wysokiej jakości architektury, dlatego zdecydowano o podjęciu współpracy z pracownią architektoniczną Decone z Poznania.

Jednym z wyzwań tego projektu było dostosowanie gabarytowe i wysokościowe kamienicy do okolicznych budynków. Praca nad kształtem oraz kolorystyką obiektu odbywała się w ścisłej współpracy z biurem konserwatora. Te konsultacje pozwoliły na wypracowanie kompromisu między klasyczną formą kamienicy śródmiejskiej wypełniającej narożnik, a współczesnym w detalu i wyrazie architektonicznym reprezentacyjnym budynkiem mieszkalno-usługowym – dodają Marcin Lewandowicz i Konrad Idaszewski, architekci Decone.

Zgodnie z harmonogramem zakończenie prac realizacyjnych zaplanowano na wiosnę 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych