Finisz pierwszego etapu Nowego Tysiąclecia

Budowa pierwszego etapu Nowego Tysiąclecia dobiegła końca. Inwestycja czeka na pozwolenie na użytkowanie. Niebawem klucze do nowych mieszkań trafią już do pierwszych właścicieli.

Autor: HouseMarket.pl 01 lutego 2016 13:05

Inwestorem oraz generalnym wykonawcą projektu jest J.W. Construction Holding. Z myślą o nowych mieszkańcach osiedla deweloper przygotował ofertę specjalną – dwa pokoje od 206 tys. zł brutto.

Osiedle Nowe Tysiąclecie to jedno z większych osiedli realizowanych w Katowicach. W ramach pierwszego etapu powstał 17-kondygnacyjny budynek na 149 mieszkań, które w 90-proc. znalazły już swoich nabywców. W trakcie realizacji jest natomiast kolejny etap inwestycji liczący 122 mieszkania z terminem realizacji w czwartym kwartale 2016 roku. Osiedle docelowo składać się będzie z pięciu budynków mieszkalno-użytkowych o łącznej liczbie 573 mieszkań.

Inwestycja zawiera atrakcyjny rozkład lokali o powierzchni sięgającej od 28 mkw. do 128 mkw. w cenie rozpoczynającej się od 4700 zł za metr. Całość projektu charakteryzuje wysoki standard wykończenia, we wszystkich mieszkaniach zaprojektowano duże okna i przeszklone balkony oraz tarasy. W przypadku lokali na parterze przewidziano ogródki. Przyszli lokatorzy do dyspozycji będą mieć także komórki lokatorskie, trzykondygnacyjny garaż podziemny i zewnętrzne miejsca postojowe, a także plac zabaw dla dzieci.

- Przystępna cena mieszkań sprawia, że duża część z nich kwalifikuje się do programu Mieszkanie dla Młodych. Wprowadziliśmy także ofertę specjalną dwa pokoje w cenie 206 tys. zł., obejmującą mieszkania w ramach drugiego etapu inwestycji - mówi Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding.

Zaletą osiedla jest lokalizacja w samym środku Katowic. Sąsiadujące z nim tereny Parku Śląskiego zapewniają mieszkańcom nie tylko ciszę i spokój, ale również szereg rozrywek, takich jak ogród zoologiczny, wesołe miasteczko, planetarium czy stadion.

Ponadto osiedle położone jest także blisko innych punktów, takich jak Silesia City Center, przystanków tramwajowych, przedszkoli, szkół i marketów spożywczych. Wartym podkreślenia jest przyznanie inwestycji Nowe Tysiąclecie nominacji w plebiscycie Inwestycja na Medal - Housemarket Silesia Awards 2016, w kategorii Osiedle Przyjazne Rodzinie, organizowanym przez Grupę PTWP wspólnie z „Dziennikiem Zachodnim”. Do plebiscytu zakwalifikowane zostały inwestycje wyróżniające się jakością, a także nadające nowy wymiar otoczeniu, w którym powstały.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych