PARTNER PORTALU

Flagowa inwestycja OKAM Capital na Pradze zyska dostęp do metra

Dzięki porozumieniu podpisanemu przez OKAM i Miasto St. Warszawa Bohema zostanie połączona pasażem ze stacją Metra Szwedzka i siecią zjazdów z ulicą Strzelecką.

Autor: HouseMarket.pl 03 lutego 2016 09:57

Projekt Bohema to projekt realizowany na terenie fabryki Pollena przy ulicy Szwedzkiej, na warszawskiej Pradze.

– Bohema to będzie szczególne miejsce – podkreśla Arie Koren, CEO OKAM Capital – Bohema to inwestycja, która wymyka się tradycyjnym klasyfikacjom: bo to nie tylko mieszkania, nie tylko powierzchnia handlowa i biurowa. To przestrzeń miejska, która oprócz pełnienia tych funkcji nawiązuje do tradycji miejskich placów, gdzie toczyło się życie społeczne. To ambitne połączenie świetnie wpisuje się w miejskie plany rewitalizacji Pragi. Ułatwienia komunikacyjne będą korzystne zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i osób odwiedzających Bohemę. Warto jeszcze raz podkreślić: powierzchni o takim charakterze, tak dobrze skomunikowanej z resztą miasta nie ma w Warszawie.

Obiekt Bohema będzie się składał z części mieszkalnej, którą tworzyć będzie zespół nowo powstałych budynków o architekturze nawiązującej do starych zabudowań fabryki i najbliższego sąsiedztwa oraz części publicznej. Stare budynki od strony skrzyżowania ulic Szwedzkiej i Strzeleckiej zamienią się w specyficzny kompleks handlowo-usługowy.

Część mieszkalna planowana jest na około 900 mieszkań. Silną stroną Bohemy są realizowane inwestycje infrastrukturalne, które zapewnią świetną komunikację z centrum Warszawy. W pobliżu dostępne będzie metro, pociąg oraz rozbudowane i zmodernizowane szlaki drogowe.

Dodatkowym atutem będzie bliskość powierzchni z usługami umiejscowionymi w zabytkowej części. Projekt zakłada takie umiejscowienie i wydzielenie strefy mieszkalnej, która zagwarantuje spokój i funkcjonalne oddzielenie od strefy publicznej.

Przewidywany termin oddania pierwszych mieszkań oraz modernizacja pierwszych zabytkowych budynków przewidywana jest w 2018 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych