PARTNER PORTALU

Fundusz Mieszkań na Wynajem podsumowuje rok

Fundusz planuje zamknąć 2015 rok liczbą 2,4 tys. mieszkań, z czego 380 zostało już oddanych do wynajmu, kolejne 1071 jest już zakontraktowanych, a 949 jest w trakcie finalizacji decyzji inwestycyjnej.

Autor: HouseMarket.pl 16 grudnia 2015 10:43

W 2015 roku udostępniono najemcom 380 lokali, w tym 124 mieszkania w Poznaniu (przy ulicy Saperskiej), 122 w Piasecznie (ul. Generała Grochowskiego) oraz 134 mieszkania w Gdańsku (ul. Kilińskiego).

Dodatkowo Fundusz Mieszkań na Wynajem zapowiedział 45 mieszkań znajdujących się w Krakowie (przy ulicy Polonijnej), 146 mieszkań w Katowicach (przy ulicy Generała Pułaskiego), ponad 100 mieszkań we Wrocławiu przy ulicy Dąbrowskiego, oraz 229 mieszkań w Warszawie (ul. Przy Agorze).

Inwestycja w Krakowie ma być gotowa do oddania w pierwszym kwartale 2016 roku, inwestycja we Wrocławiu oraz w Warszawie rok później – w pierwszym kwartale 2017 roku. Natomiast mieszkania w Katowicach będą gotowe dla najemców niedługo później – w II kwartale 2017 roku.

Nie jest to jednak koniec planów Funduszu, który od początku istnienia zakładał inwestycje w największych polskich aglomeracjach. W tej chwili zakontraktowane są już inwestycje na warszawskim Mokotowie, Żoliborzu, Pradze Południe oraz kolejne w Poznaniu, Krakowie i Katowicach.

Pierwszy rok działalności Funduszu to dobry moment na podsumowanie dotychczasowego zainteresowania ofertą mieszkań na wynajem. Aktualnie 80 proc. mieszkań w Poznaniu i Piasecznie znalazło swoich najemców. Na pozostałe mieszkania w ofercie Funduszu trwa weryfikacja zgłoszeń od zainteresowanych najemców.

Fundusz Mieszkań na Wynajem oferuje szerokie spektrum mieszkań, od jednopokojowych po czteropokojowe lokale, których metraż mieści się w zakresie od 23 do 96 mkw. Dodatkowo, w odpowiedzi na pytania klientów, które napływały od początku powstania przedsięwzięcia, Fundusz wprowadził do oferty od września br. najem mieszkań dla firm – na potrzeby mieszkaniowe pracowników oraz w celu prowadzenia nieuciążliwej działalności gospodarczej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych