PARTNER PORTALU

Gdańsk zyska nową inwestycję. Ruszyła budowa kompleksu Deo Plaza

Północny cypel Wyspy Spichrzów w Gdańsku, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Długie Pobrzeże i gdański Żuraw, zyska nową inwestycję. Kompleks Deo Plaza zostanie otwarty dla mieszkańców już w połowie przyszłego roku.

Autor: housemarket.pl 21 września 2017 12:45

Na budynku A Deo Plazy – inwestycji, która jako pierwsza otworzy się dla mieszkańców już w połowie przyszłego roku, jest już wiecha. Została wciągnięta na część inwestycji, która po oddaniu do użytku stanowiła będzie część hotelową z 360 pokojami, basenem, centrum SPA oraz największą na Pomorzu strefą konferencyjną na blisko 900 osób. Budowa drugiej części inwestycji osiągnęła poziom 1 kondygnacji naziemnej.

W przyszłości na jej terenie zlokalizowanych zostanie 121 apartamentów oraz kawiarnie i restauracje, które położone będą wzdłuż nowego gdańskiego nabrzeża Starej Motławy. W trakcie wydarzenia - zawieszenia wiechy - Leszek Mięczkowski, prezes zarządu spółki Dobry Hotel, która zarządzać będzie hotelem Deo, po raz pierwszy zaprezentował wnętrza obiektu.

Największe emocje wzbudzał „apartament królewski” o powierzchni 130 mkw, z dwiema sypialniami, łazienkami, z którego rozpościerał się będzie widok na najważniejsze budynki gdańskiego Głównego Miasta. Apartament znajdował się będzie na ostatnim piętrze hotelu Deo.

Drugim organizatorem wydarzenia był inwestor Granarii, w ramach której w I etapie realizowane są budowy: czterogwiazdkowego hotelu, zaprojektowanego przez pracownię projektową RKW z Dusseldorfu oraz budynku mieszkalno-usługowego zaprojektowanego przez Studio Architektoniczne Kwadrat. Zespół hotelowy zaoferuje m. in. 240 pokoi, powierzchnie restauracyjne, usługowo – handlowe, biurowe, a także ogólnodostępny taras widokowy, który z wysokości 30 m pozwoli na widok niepowtarzalnej panoramy Motławy obramowanej historyczną zabudową.

Zabudowa podziemia do osiągnięcia stanu „zero” potrwa do końca listopada br., zaś budowa części nadziemnej – do końca 2018 r. Lokale mieszkalne i użytkowe w budynku mieszkalno-usługowym zostaną oddane do użytku wraz z całym budynkiem w marcu 2019 r. Prace polegające na zagospodarowaniu dwóch podziemnych kondygnacji i przebiegają bez zakłóceń i zgodnie z planem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych