PARTNER PORTALU

Gdańska Infrastruktura Społeczna buduje mieszkania na Chełmie

Miejska spółka, Gdańska Infrastruktura Społeczna Sp. z o.o. buduje osiedle mieszkaniowe na gdańskim Chełmie przy ul. Madalińskiego. Koszt I etapu inwestycji, czyli czterech budynków, to 7,2 mln zł. Szacunkowy koszt całego projektu to ok. 14 mln zł.

Autor: gdansk.pl/housemarket.pl 14 kwietnia 2015 17:01

Jak informuje Urząd Miasta w swoim serwisie gdansk.pl, osiedle mieszkaniowe jest realizowane na działce o powierzchni 7 470 mkw. W ramach całej inwestycji zaplanowano siedem budynków wielorodzinnych, budowanych w systemie szeregowym, z których każdy zaoferuje 12 mieszkań – łącznie powstaną 84 lokale.

Pierwsze cztery budynki będą gotowe do zamieszkania we wrześniu tego roku. 13 kwietnia na jednym z nich zawisła wiecha.

- Zadanie inwestycyjne zostało podzielone na trzy etapy realizowane w latach 2014-2018. W ramach I etapu już we wrześniu do użytkowania oddanych zostanie 48 mieszkań w czterech budynkach, natomiast do 2018 roku kolejnych 36 mieszkań – mówi prezes GIS, Aleksandra Krzywosz.

Na terenie inwestycji powstanie 70 miejsc postojowych dla rowerów, w tym jedno zadaszone miejsce do postoju 42 rowerów, jak również 101 miejsc parkingowych dla samochodów. - Na terenie osiedla znajdzie się też rekreacyjna zieleń wypoczynkowa dostępna dla różnych grup wiekowych. Do dyspozycji mieszkańców będzie plac z urządzeniami rekreacyjnymi w formie siłowni na świeżym powietrzu oraz ogrodzony plac zabaw dla dzieci – zapowiada Krzywosz.

W ramach inwestycji powstaną chodniki wraz z drogami komunikacyjnymi wewnątrz osiedla oraz drogą dojazdową od ul. Madalińskiego.

Gdańska Infrastruktura Społeczna Sp. z o.o. jest jednoosobową spółką Gminy Miasta Gdańska, powołaną w lipcu 2006 roku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych