PARTNER PORTALU

Gdańska Wyspa Spichrzów na celowniku deweloperów

Wyspa Spichrzów w Gdańsku przeżywa swój renesans. Przez wieki jej zabudowa wiązała się z magazynami. Dziś staje się prawdziwą mieszkalną wyspą. Zobacz, jaka będzie jej przyszłość.

Autor: HouseMarket.pl 02 lipca 2015 10:49

Konsorcjum firm Multibud W.Ciurzyński SA oraz Immobel Poland w kwietniu br. podpisały umowę na zagospodarowanie północnej części wyspy. W ramach inwestycji, która potrwa 8,5 roku i pochłonie 400 mln zł, powstanie hotel, mieszkania, powierzchnia handlowa, biurowa oraz publiczna.

Inwestycja zostanie zrealizowana w kilku fazach łącznie z szeregiem inwestycji publicznych związanych z remontem infrastruktury drogowej, przebudową mostu Stągiewnego na most zwodzony, rozbudową mariny czy budową kładki łączącej Wyspę z Długim Pobrzeżem. Łączny koszt robót osiągnie ok. 400 mln zł.

Nowa Motława firmy Dekpol to kompleks budynków, w których znajdzie się 298 lokali mieszkalnych i aparthotel ze 174 apartamentami w systemie condo. Projekt architektoniczny inwestycji przygotowany przez pracownię Kozikowski Designnawiązuje do historycznej zabudowy wyspy, która wkrótce ma szansę stać się najmodniejszą dzielnicą w mieście.

Do dyspozycji zarówno mieszkańców, jak i gości hotelowych będzie strefa wellness o powierzchni 453 mkw. z basenem wewnętrznym o powierzchni 80 mkw., a także saunami, jacuzzi i siłownią. - Prowadzimy również rozmowy w sprawie rozbudowy infrastruktury nadbrzeża i zbudowania mariny jachtowej przy inwestycji – zdradza Mariusz Tuchlin. W części aparthotelowej nie zabraknie ponadto całodobowej recepcji do obsługi gości i zaplecza gastronomicznego, gdzie będą serwowane śniadania. Ponadto w apartamentach hotelowych zostaną zastosowane inteligentne systemy zarządzania.

Osiedle apartamentów o podwyższonym standardzie Chmielna Park powstaje przy ul. Chmielnej i Toruńskiej na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Docelowo Chmielna Park będzie kompleksem trzech budynków o nowoczesnej architekturze z górującą nad osiedlem 9-kondygnacyjną wieżą. Inwestycja jest w trakcie realizacji, a koniec jego budowy przewidziany jest na IV kwartał 2016 roku.

W aktualnej ofercie znajduje się łącznie 158 mieszkań i 27 lokali usługowych, w tym trzy mieszkania i dwa lokale usługowe w ramach gotowego już budynku A. Zakończenie budowy realizowanego budynku B planowane jest na 30.10.2015 r. Inpro z początkiem kwietnia br. wprowadził również do sprzedaży ostatni już etap, budynek C. Planowany koniec inwestycji to 30.10.2016 r. Powierzchnia mieszkań w ramach osiedla Chmielna Park wynosi od 31,40 mkw. do 152,20 mkw. Ich cena zaczyna się od 5,9 tys. zł netto za mkw.

Zobacz wizualizacje inwestycji oraz zdjęcia Wyspy Spichrzów klikając na miniatury powyżej

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych