PARTNER PORTALU

Ghelamco rozpoczął realizację projektu Foksal 13/15

Rozpoczęła się realizacja prestiżowej inwestycji apartamentowej Foksal 13/15, zlokalizowanej w centrum Warszawy w dwóch zabytkowych kamienicach z końca XIX wieku.

Autor: HouseMarket.pl 11 stycznia 2016 16:45

Deweloper, firma Ghelamco Poland, na tym etapie realizacji projektu, przystąpi do zabezpieczenia elementów zabytkowych w obu budynkach.

Luksusowa inwestycja apartamentowa Foksal 13/15 powstanie w dwóch sąsiadujących ze sobą, zabytkowych kamienicach przy ul. Foksal, zaprojektowanych i wzniesionych przez Artura Spitzbartha w latach 1895 (kamienica nr 15) i 1898 (kamienica nr 13). Oba budynki stanowiły prawdziwe perły XIX wiecznej architektury i przetrwały do czasów współczesnych zachowując niespotykane bogactwo autentycznych detali architektonicznych oraz zdobień we wnętrzach, co stanowi o ich unikalnej, historycznej wartości.

Dzięki zabiegom dewelopera kamienice Foksal 13/15 zostaną poddane pieczołowitej renowacji. Od momentu otrzymania prawomocnego pozwolenia na budowę w ubiegłym roku, trwały prace przygotowawcze do realizacji projektu. Obecnie Ghelamco Poland rozpoczęło kolejny etap prac, polegający na zabezpieczeniu poszczególnych elementów zabytkowych w obu budynkach.

Nad procesem rewitalizacji czuwa zespół ekspertów. Ghelamco zaprosiło do współpracy m.in. architekt Annę Rostkowską z pracowni architektoniczno-konserwatorskiej Proart oraz przeprowadzało konsultacje z wybitną specjalistką od architektury XIX wieku, profesor Jadwigą Roguską z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Projekt został również uzgodniony z biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Foksal 13/15 będzie jedyną inwestycją na rynku nieruchomości luksusowych w Polsce z tak licznymi, autentycznymi elementami zabytkowymi. W projekcie, zgodnie z decyzją konserwatora zabytków, odtworzony będzie spójny, pierwotny wygląd obu fasad sprzed 1900 roku. Oryginalne elementy wykończenia, jak sztukaterie, supraporty, czy malowidła ścienne i sufitowe również zostaną poddane pieczołowitej renowacji.

Odtworzone zostaną również te unikatowe elementy, które nie przetrwały do czasów dzisiejszych – na przykład panoramiczna winda zewnętrzna. Ponadto inwestycja zaoferuje przyszłym mieszkańcom nowoczesne udogodniania: podziemny parking, całodobowy monitoring budynków i usługę concierge. Dostępna będzie również strefa Welness i SPA na wyłączny użytek mieszkańców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych