PARTNER PORTALU

Gold Residence. Willa miejska o ponadczasowej architekturze

Realizowana przez Graf Development inwestycja Gold Residence jest willą miejską zlokalizowaną w warszawskiej dzielnicy Włochy przy ul. Kłosia 17. Pośród perełek architektonicznych zabudowy willowej ma ona indywidualny charakter i ponadczasową architekturę. Dopełnieniem będzie ciekawie zaaranżowana zieleń, która cieszy oko o każdej porze roku.

Autor: HouseMarket.pl 19 grudnia 2016 14:37

Atutem lokalizacji jest bliskość terenów zielonych oraz doskonałe połączenie komunikacyjne ze ścisłym centrum Warszawy. Atmosferę miejsca budują dodatkowo liczne kawiarenki i restauracje o niepowtarzalnym klimacie.

Gold Residence zaprojektowano jako budynek trzykondygnacyjny z aneksami zewnętrznymi w postaci balkonów od strony zachodniej, południowej oraz wschodniej. Pod budynkiem zlokalizowano garaż podziemny natomiast obsługa komunikacyjna możliwa jest od ul. Kłosia.

Budynek ma formę prostopadłościanu

W budynku znajdzie się 11 mieszkań i 12 miejsc parkingowych. Na parterze zaprojektowano wejście główne do budynku, z przedsionkiem i klatką schodową oraz windą. Dodatkowo na parterze zlokalizowano kotłownię i śmietnik dostępny od ul. Kłosia. Na pozostałych kondygnacjach zaprojektowano mieszkania dwupokojowe i trzypokojowe. Pod ziemią powstaje parking, przewidziany dla 12 aut, w tym jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych. Tu również zaprojektowano komórki lokatorskie oraz pomieszczenia techniczne.

Budynek ma formę prostopadłościanu o trzech kondygnacjach. Elewacja z płyty ceramicznej/betonowej w kolorze szarym z płytami ceramicznymi drewnopodobnymi lub jasnoszarym tynkiem. Od ul. Czesława Kłosia znajduje się rampa zjazdowa do garażu oraz wejście główne do budynku. Rytm okien, podziały pionowe i poziome pozostają w stałym module powtarzalności, przez co budynek ma prostą i elegancką formę. Atutem jest stonowana kolorystyka i zastosowanie dobrej jakości materiałów wykończeniowych elewacji.

Strefa dzienna i nocna

Możliwa jest prosta zmiana pomieszczeń poprzez zmianę lokalizacji ścian działowych lub łączenie mieszkań. Większość zaprojektowano jako dwustronne z przestronnymi pokojami dziennymi, zapewniając ich optymalne przewietrzenie. Mieszkania mają wydzielone strefy dzienną i nocną oraz odpowiednią przestrzeń magazynową w postaci wnęk w holach i korytarzach oraz przy sypialniach.

Kuchnie znajdują się przy pokojach dziennych, aranżując jedną przestrzeń. Mieszkania na kondygnacji drugiej i trzeciej zaprojektowano z aneksem zewnętrznym w postaci balkonu dostępnego z strefy dziennej w lokalu. Mieszkania na parterze mają dostęp do ogrodu.

Zieleń została zaprojektowana dla podkreślenia charakteru budynku i poprawy warunków zamieszkania, zgodnie z ideą Miasta Ogrodu. Pełni funkcje estetyczne i osłonowe. Szata roślinna została dobrana tak, by zdobiła dom o każdej porze roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych