PARTNER PORTALU

Gorzów Wielkopolski: 40 mieszkań komunalnych w zamian za remont

Gorzów Wielkopolski oferuje 40 mieszkań komunalnych w zamian za ich wyremontowanie. Zainteresowani mogą się zgłaszać do 8 czerwca. To oferta dla osób, których nie stać na zakup mieszkania, ale udźwigną koszt remontu.

Autor: PAP 26 maja 2015 17:25

O mieszkanie komunalne do remontu mogą ubiegać się osoby oczekujące na lokale zamienne, na zamianę z urzędu z uwagi na zły stan zdrowia i umieszczone na liście przydziału lokali mieszkalnych, jeżeli wyrażą one wolę wykonania remontu na koszt własny, bez możliwości refundowania poniesionych kosztów remontu.

Większość z oferowanych na tych zasadach mieszkań znajduje się na gorzowskim Zawarciu. Ich powierzchnia użytkowa waha się od 22 do 67 mkw. Najczęściej są to mieszkania w tzw. starym budownictwie. Wszystkie wymagają remontu. Na przystosowanie mieszkania potrzeba od ok. 18 tys. do ponad 60 tys. zł. Ta forma dystrybucji lokali komunalnych skierowana jest do osób, które są w stanie udźwignąć finansowo remont lokalu, ale nie stać ich np. na zakup własnego mieszkania i liczą na przyznanie lokalu komunalnego.

Obecnie na mieszkanie komunalne do remontu czekają w Gorzowie Wlkp. 143 rodziny. Najczęściej są to osoby wynajmujące mieszkania na wolnym rynku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych