PARTNER PORTALU

Grano Residence wpisuje się w architekturę Wyspy Spichrzów

Grano Residence, nowa inwestycja Dekpol, powstaje w samym sercu Gdańska na Wyspie Spichrzów. Dzięki projektowi pracowni KD Kozikowski Design ten nowoczesny apartamentowiec stanie się zapewne rozpoznawalnym punktem na mapie Starego Miasta.

Autor: HouseMarket.pl 08 maja 2018 10:33

Grano Residence, obiekt wyposażony w 141 apartamentów, powstaje na Wyspie Spichrzów – vis-à-vis Starego Miasta, okolicy atrakcyjnej zarówno pod względem turystycznym, jak i kulturalnym czy biznesowym. Bryła budynku Grano Residence oraz powstającego obok, należącego do tego samego kompleksu, Hotelu Grano przypomina kształtem dawne gdańskie spichlerze, dzięki czemu w sposób harmonijny wpisuje się w architektoniczny krajobraz wyspy. Jednocześnie, pracownia KD Kozikowski Design zadbała o świeży i nowoczesny charakter projektu, który wyróżni Grano Residence na tle sąsiednich budynków. Udało się to osiągnąć poprzez jakość materiałów budowlanych oraz wysoki stopień przeszklenia budynku, co w połączeniu z fasadą kreuje charakter inwestycji.

Inspiracją dla stworzenia wspólnych części była bogata architektura i wzornictwo stylu art déco, charakteryzującego się geometrycznością inspirowanych kubizmem i futuryzmem form. Styl ten zbudowany jest na kontraście pomiędzy ładem i porządkiem  zastosowanych kształtów oraz bogactwem i elegancją wykorzystywanych materiałów. Ważnym elementem są wszechobecne złocenia, które ozdobią wnętrza i nadadzą im luksusowego charakteru.

Do sprzedaży trafiły apartamenty o układzie 1 do 3 pokoi, których powierzchnia sięga od 31 do 82 mkw. Są przestronne, doświetlone, dzięki zastosowaniu dużych okien oraz ponadstandardowa wysokość pomieszczeń wynosząca 2,7 m. Nabywcy apartamentów mogą skorzystać z opcji wykończenia pod klucz, by apartament był gotowy do zamieszkania lub wynajmu.  Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na drugi kwartał 2020 roku.

W sąsiedztwie apartamentowca powstaje Hotel Grano, który oferuje sprzedaż pokoi hotelowych w systemie condo. W obiekcie zaplanowano wiele udogodnień m.in. strefę SPA & Wellness, basen oraz restaurację. W oparciu o specjalnie przygotowanie pakiety z infrastruktury Hotelu Grano będą mogli również korzystać nabywcy i użytkownicy apartamentów w Grano Residence.

   

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych