PARTNER PORTALU

Griffin zbuduje sieć obiektów mieszkaniowych dla studentów

Centrum Akademickie Polonez w Poznaniu - pierwsza tego typu inwestycja Griffin Group - bez żadnego marketingu zyskała 100-proc. obłożenie.

Autor: Housemarket.pl 23 kwietnia 2015 20:43

Akademiki otwierają przed inwestorami nowe możliwości. Pionierem na polskim rynku jest Griffin Group. Pierwszym tego typu obiektem, który grupa wprowadziła na rynek, jest poznański Polonez.

Inwestycja polegała na przebudowie dawnego hotelu Orbis. - Centrum akademickie Polonez w Poznaniu potraktowaliśmy jako eksperyment. Długo zadawaliśmy sobie pytanie, czy to się uda. Tymczasem okazało się, że bez żadnego marketingu uzyskaliśmy 100-proc. obłożenie. Na pewno będziemy budować kolejne takie obiekty w miastach z silnymi ośrodkami akademickimi – zapowiada Przemysław Krych, Griffin Group.

Jak dodaje, wyzwaniem jest długość umowy najmu tego typu mieszkań – najczęściej są zawierane na 10 miesięcy. Z drugiej strony okres lata stwarza możliwość prowadzenia obiektu na zasadzie hostelu. - W Poznaniu mieszkają u nas studenci z całej Europy. To bardzo pozytywne zjawisko – podkreśla Krych.

Na świecie realizowane przez deweloperów akademiki stają się ciekawym aktywem inwestycyjnym. Potwierdzeniem jest m.in. transakcja sprzedaży przez Oaktree biznesu opartego właśnie na takich usługach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych