PARTNER PORTALU

Grupa Jaguar z nowymi planami inwestycyjnymi

Grupa Jaguar szykuje emisję akcji na warszawskim rynku NewConnect. Pozwoli to m.in. na uzyskanie funduszy dla kolejnych inwestycji

Autor: Housemarket.pl 07 października 2015 11:44

Akcjonariusze spółki podczas NWZA, które odbędzie się w dniu 27 października, podejmą decyzję w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii D z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Projekt uchwały zakłada podwyższenie kapitału zakładowego z obecnej wysokości 121,4 tys. zł do kwoty nie większej niż 728,3 tys. zł poprzez emisję nie więcej niż około 6 mln akcji serii D. Planowana emisja akcji ma nastąpić z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy grupy w stosunku 1:5, a cena emisyjna będzie wynosiła 0,10 zł za szt. Proponowanym dniem prawa poboru jest 23.11.2015 r.

- We wrześniu br. minęły 4 lata od naszego debiutu na rynku NewConnect, czyli od wejścia na parkiet, który służy pozyskiwaniu kapitału głównie przy udziale inwestorów indywidualnych. Nie korzystaliśmy jak dotąd z tej głównej zalety bycia spółką publiczną i właśnie przyszedł czas to zmienić. Emisja z zachowaniem prawa poboru i ustalenie ceny emisyjnej równej wartości nominalnej jest ukłonem w stronę naszych dotychczasowych akcjonariuszy, a emisja ma na celu przede wszystkim zwiększyć wartość free float’u. Łatwo także policzyć, że wpływ do Spółki z tej emisji nie będzie wysoki i środki te po prostu zasilą nasz kapitał obrotowy. Największy udział w emisji przypadnie oczywiście dwóm głównym akcjonariuszom - stwierdza Jacek Wieczorkowski, członek zarządu spółki Grupa Jaguar.

Deweloper realizuje obecnie kilka projektów inwestycyjnych, m.in. budowę apartamentów w Gdyni - „Kompleks Kamienna Góra” oraz sprzedaż działek budowlanych w Odargowie, Zdradzie i w Sznurkach. W tej ostatniej inwestycji spółka posiada także w sprzedaży całoroczne domy budowane w tzw. idei drugiego domu za miastem na weekend. Także w Zdradzie Jaguar ma w planach budowę całorocznych domów. Kolejnymi przedsięwzięciami biznesowymi spółki będzie realizacja kompleksu działek budowlanych w Donimierzu oraz kompleksu działek rekreacyjnych zlokalizowanych w Borowym Młynie, na skraju Borów Tucholskich.

- Poprzez realizację kolejnych projektów inwestycyjnych cały czas budujemy wartość spółki, co w dłuższej perspektywie może nam pozwolić myśleć o zmianie rynku notowań. Na razie chcemy być jednak solidna spółką z rynku NewConnect, a w przyszłości spółką dywidendową, która regularnie dzieli się wypracowanym zyskiem z inwestorami. Wierzę, że nasze działania przyczynią się urealnienia wyceny rynkowej spółki, która znajduje się obecnie mocno poniżej wartości naszych aktywów - zakończył Wieczorkowski.

Grupa Jaguar zakończyła 2014 r. zyskiem netto na poziomie 753 tys. zł przy przychodach sięgających 1.155 tys. zł. Pod koniec marca br. spółka wykupiła w terminie obligacje serii A o łącznej wartości nominalnej wynoszącej 1,31 mln zł. Natomiast pod koniec lutego br. deweloper przeprowadził terminowy wykup obligacji serii B o łącznej wartości nominalnej kształtującej się na poziomie 673 tys. zł. Osiągnięcie bardzo dobrych wyników finansowych w ub. roku było możliwe właśnie dzięki pozyskaniu środków z emisji papierów dłużnych, co pozwoliło spółce realizować założenia przyjętego planu inwestycyjnego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych