PARTNER PORTALU

Gwiazda Morza z prototypem aranżacji wnętrz

We władysławowskiej Gwieździe Morza powstały pierwsze pokoje hotelowe. W obiekcie, który będzie częścią Resortu Gwiazda Morza Spa & Sport znajdzie się 87 pokoi hotelowych oraz 13 apartamentów na najwyższych piętrach hotelu.

Autor: HouseMarket.pl 03 kwietnia 2017 11:22

Budowa obiektu niedawno się rozpoczęła, ale już dziś można zobaczyć jak wyglądają pierwsze dwa prototypowe pokoje tego nadmorskiego resortu. Wzorcowe wnętrza – tzw. mock upy powstały ponad 600 km od Władysławowa. W wykonaniu w najdrobniejszych detalach i z pełną starannością wnętrz udział brał cały dział hotelowy  krakowskiej pracowni projektowej Iliard.

Mock upy - rodząca się praktyka

To bardzo ważny moment w życiu każdego projektu hotelowego, dla wszystkich dużych marek takie wydarzenie jest już standardowym działaniem. W Polsce, szczególnie w hotelach nienależących do sieci europejskich jest to dopiero rodząca się praktyka. Inwestorzy jednak w coraz większym stopniu doceniają jego znaczenie dla powodzenia inwestycji.

- Gwiazda Morza Resort Spa & Sport, dla której przygotowaliśmy wzorcowe wnętrza będzie nie tylko hotelem z doskonałym zapleczem konferencyjnym i biznesowym, ale również długopobytowym. W hotelu tego rodzaju komfort pokoi będzie miał kluczowe znaczenie dla gości, którzy zdecydują się zaplanować w nim spędzenie wakacji. Dla architekta to z jednej strony swoisty poligon doświadczalny, ilustracja i zapowiedz tego, co będzie wypełniało przygotowywany hotel. Wszelkie rozwiązania, przygotowywane przez architekta są tu rewidowane przez inwestora, zespół zarządzający hotelem, a czasem nawet potencjalnych klientów. Z drugiej strony to potężna dawka pozytywnych emocji, eksplozja pomysłów i pokaz kreatywności, jaką wyzwala praca nad wnętrzami – tłumaczy Łukasz Koziana, właściciel pracowni Iliard.

Dla Iliard, okres realizacji pokoi wzorcowych to zwieńczenie wielomiesięcznej pracy nad przygotowaniem projektu.

- W przypadku Gwiazdy Morza dodatkowym wyzwaniem był fakt, że jesteśmy odpowiedzialni za cały proces realizacji. Organizowaliśmy lokal, kontraktowaliśmy wykonawców, dostawców. Nadzorowaliśmy całościowo przebieg prac wykończeniowych i wyposażeniowych ze świadomością, że to inwestor finalnie będzie naszym pierwszym gościem hotelowym, więc mobilizacja i odpowiedzialność była zwielokrotniona – dodaje Łukasz Koziana.

Z dbałością o szczegóły

Pokoje wzorcowe przygotowuje się głównie z myślą o weryfikacji założeń projektowych. Wspomniany wyżej poligon odnosi się właśnie do sprawdzenia wszystkich detali – ich jakości, współgrania z innymi elementami wystroju wnętrza, funkcjonalności i zasadności. Sieci hotelowe posiadają obszerne manuale projektowe dotyczące rygorystycznych i bardzo szczegółowych wytycznych.

W przypadku autorskiego hotelu, jakim będzie Gwiazda Morza proces pozwala na dużo większą kreatywność zespołu projektowego. Wchodząc do pokoju goście hotelowi często nie zdają sobie sprawy, że wszystko, z czym mają do czynienia w pokoju jest efektem bardzo świadomych decyzji.

- Gwiazda Morza to inwestycja o wysokim poziomie dbałości o szczegóły, co dla nas architektów ma szczególne znaczenie - mówi Łukasz Koziana. - Mamy możliwość wdrażania zmian na długo przed otwarciem hotelu. Do tego czasu możemy sobie pozwolić na dużą fantazję i szereg prób, które ostatecznie pozwolą wszystkim stronom procesu osiągnąć cel: wymarzone miejsce do spędzenia krótszego, bądź dłuższego wypoczynku. Pamiętam dokładnie moment, kiedy przekazaliśmy kartę do pokoju hotelowego inwestorowi, który po raz pierwszy ujrzał efekt naszej pracy. Naszym celem było aby na pierwszy rzut oka wywołać efekt „Wow”. Proszę sobie wyobrazić, jaki był poziom stresu całego zespołu. Udało się – zapewnia architekt.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych