PARTNER PORTALU

Hanna Zdanowska: pora na zdecydowane wejście na łódzki rynek

Gracze, którzy obecnie skorzystają z łódzkiego Blue Ocean, będą liczyć zarówno na grube zyski, jak i udziały w rynku najlepszych nieruchomości w trzecim mieście Polski – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Autor: housemarket.pl 13 maja 2015 11:50

Podstawą rozwoju gospodarczego Łodzi są już od trzech lat inwestycje, co znalazło odzwierciedlenie w Strategii Zintegrowanego Rozwoju Łodzi 2020+, uchwalonej przez łódzki samorząd w roku 2012, a także Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta. Prezydent Miasta postawiła na inwestycje duże, realizowane w krótkim czasie.

- Łódź na dobre odbiła się od dna i weszła na szybką ścieżkę gospodarczego wzrostu. Świadczą o tym nie tylko wskaźniki makroekonomiczne. Nabierają treści wielkie miejskie projekty infrastrukturalne i rewitalizacyjne, w tym Nowe Centrum Łodzi na 100 hektarach wokół nowego dworca kolejowego Łódź Fabryczna. Na rewitalizację obszarową kwartałów śródmiejskich wydamy w najbliższej dekadzie miliardy złotych – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Na szczególną uwagę zasługuje kompleksowa rewitalizacja zaniedbywanego dawniej historycznego centrum Miasta. Rewitalizacja EC-1, Księżego Młyna, zespołu domów familijnych przy Fabryce Poznańskiego, kolejnych kwartałów śródmiejskich, jak również rozwój i remonty zasobu mieszkań socjalnych, dojazdy do węzłów drogowych, centra kształcenia zawodowego i sportowe, termomodernizacja obiektów komunalnych i renaturalizacja łódzkich rzek, poprawa jakości usług społecznych i warunków infrastrukturalnych (ważnych dla rozwoju w Łodzi MSP) - wszystko to posłuży zmianie Łodzi w przyjazne, konkurencyjne miasto zrównoważonego rozwoju, przyjazne dla mieszkańców i gości, w pełni wykorzystujące swój potencjał.

-  To wszystko widzą już i pozytywnie oceniają nasi mieszkańcy – dotychczasowi, ale i coraz częściej nowi. Notujemy już dodatni bilans migracji, około 500 osób rocznie, w najważniejszej grupie wiekowej 20-29 lat. Młodzi doskonale wiedzą, że swoją produkcję i centra badawczo-rozwojowe lokują u nas, w mieście kreatywnym, największe światowe firmy, ostatnio Airbus – podkreśla prezydent miasta. - Stajemy się szybko najlepiej skomunikowanym dużym miastem Polski, do którego z centrum Warszawy jeździć się będzie niebawem szybciej niż ze stołecznego Mokotowa na Żoliborz - dodaje.

Zdaniem władz Łodzi potencjał miasta rośnie. - Kolejne mieszkaniowe inwestycje w centrum Łodzi sprzedają się lepiej niż dobrze, zaczyna się wzrost cen nieruchomości wokół NCŁ, widzimy powiększające się zainteresowanie inwestorów nie tylko wchodzeniem w nowe obiekty, ale i udziałem w rewitalizacji łódzkich kwartałów w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego – wylicza Hanna Zdanowska.

Dlatego też w kolejnych latach Łódź będzie koncentrować się na dokończeniu inwestycji, w tym realizacji szerokiej rewitalizacji kwartałów śródmiejskich, przede wszystkim w obrębie centrum Łodzi, połączonej z rewitalizacją społeczną i przebudową  transportowo-komunikacyjną. Miasto zamierza ponadto zrealizować plany rewitalizacyjne związane z zamierzonym przeprowadzeniem w Łodzi tematycznej wystawy światowej Expo 2022, poświęconej rewitalizacji obszarów miejskich.

- To najlepszy moment dla branży mieszkaniowej na zdecydowane wejście na łódzki rynek, zwłaszcza na szeroko dla niej otwarte obszary zarówno NCŁ, jak i całego śródmieścia Łodzi – mówi prezydent Łodzi. - Tempo pozytywnych zmian, także dotyczących zarobków łodzian, jest dziś u nas bowiem tak duże, że za kilka lat ci gracze branży, którzy obecnie skorzystają z łódzkiej szansy, z łódzkiego Blue Ocean, będą liczyć zarówno grube zyski, jak i udziały w rynku najlepszych nieruchomości w trzecim mieście Polski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych