PARTNER PORTALU

Henniger wybuduje miasto w mieście

Trwa budowa pierwszego z dwunastu etapów inwestycji Henniger Investment. Na Bronowicach powstanie niemal 2,2 tys. mieszkań oraz 5 tys. nowych miejsc pracy.

Autor: HouseMarket.pl 08 października 2015 08:47

Nowy projekt deweloperski Mieszkaj w Mieście powstaje u zbiegu ulic Radzikowskiego i Armii Krajowej na Bronowicach. W ramach inwestycji powstanie dodatkowo 1780 metrów nowych dróg publicznych wybudowanych ze środków własnych inwestora. 

Mieszkaj w Mieście to przedsięwzięcie zarówno architektoniczne, jak i urbanistyczne. Koncepcja osiedla zaprojektowana została w całości przez studio architektoniczne Medusa Group. Powstanie tu niemal 2,2 tys. mieszkań, 2891 miejsc parkingowych (w większości zlokalizowanych w garażach podziemnych) oraz 5 tys. nowych miejsc pracy.

W pierwszym etapie, którego budowa zakończy się w IV kwartale 2016 roku, powstaną trzy budynki mieszkalne, w których znajdzie się 147 mieszkań oraz 174 miejsca parkingowe w garażu podziemnym. Wszystkie mieszkania mają dostęp do przestronnych balkonów lub przydomowych ogródków. Jeszcze przed zakończeniem budowy wybudowana zostanie droga publiczna, która pozwoli na swobodny dojazd dla mieszkańców oraz połączy ulice Radzikowskiego z Armii Krajowej z pominięciem Ronda Ofiar Katynia. Droga dostępna będzie dla wszystkich mieszkańców Krakowa.

W obrębie osiedla powstanie zabudowa mieszkaniowa o bardzo zróżnicowanej strukturze i wielkości oraz zabudowa biurowa. Znajdą się tam budynki wielorodzinne, jak i kameralne wille miejskie oraz domy szeregowe. Miejski charakter części biurowo-usługowej połączony będzie pasażem handlowym z wewnętrznym placem o charakterze miejskim. W ramach inwestycji powstaną miejskie place, skwery, bulwar spacerowy czy park.

Już przy budowie pierwszego etapu inwestor wykona pełną infrastrukturę dodatkową inwestycji. Kompletny układ dróg publicznych wraz z ciągami pieszymi, plac zabaw dla dzieci, oświetlenie terenu, miejsca parkingowe, drogę wewnętrzną, trawniki i nasadzenia zieleni. Budowa kolejnych etapów będzie odbywać się w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców, dlatego budowę rozpoczęto od strony południowej granicy inwestycji. Zaplecza budowy będą zaopatrywane za pomocą dodatkowych dróg technicznych, a sam teren odgrodzony od etapów już zrealizowanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych