PARTNER PORTALU

Hines ma umowę z funduszem. Bouwfonds IM bierze mieszkania i akademik

Apartamenty Novum, nowa realizacja firm Hines i Heitman w Krakowie, trafi do portfela Bouwfonds IM. To już drugi projekt mieszkaniowy w Polsce, na którego zakup zdecydował się fundusz.

Autor: HouseMarket.pl 21 kwietnia 2017 12:27

Przypomnijmy, w lipcu 2016 roku fundusz z grupy Bouwfonds kupił cały budynek zlokalizowany przy ul. Pereca w Warszawie. Transakcja zawarta pomiędzy Bouwfonds i Matexi Polska była pierwszą tego typu akwizycją w Polsce.

Najnowszy nabytek Bouwfonds IM zlokalizowany jest przy ul. Rakowickiej w Krakowie i składa się z dwóch budynków mieszkalnych i akademika. Łącznie w kompleksie powstanie około 146 mieszkań na wynajem i 113 mieszkań dla studentów, liczących łącznie 9,2 tys. mkw. PUM. Inwestycja realizowana jest przez współudziałowców joint venture - Hines i Heitman.

Generalnym wykonawcą kompleksu jest Erbud. Inwestycja została zaprojektowana przez krakowskie biuro architektoniczne IMB Asymetria.

Czytaj więcej o inwestycji realizowanej przez współudziałowców joint venture - Hines i Heitman

– Cieszymy się, że tak atrakcyjna inwestycja w Krakowie znalazła się w naszym portfelu. Obie transakcje, zarówno pierwsza w Warszawie z połowy 2016 roku, jak i ta krakowska, potwierdzają strategiczne znaczenie Polski dla naszego europejskiego portfela. – powiedział Michiel Dubois, dyrektor zarządzający działem nieruchomości mieszkaniowych w Bouwfonds IM.

 – Cieszy nas, że część naszego kompleksu mieszkaniowego w Krakowie stała się własnością i będzie zarządzana przez renomowanego inwestora instytucjonalnego. Sektor mieszkań na wynajem w Polsce ma duży potencjał wzrostu, a ta transakcja może stać się dobrą okazją do dalszego rozwoju działalności Hines w tym kierunku. - komentował transakcję Wojciech Rumian, członek zarządu Hines Polska.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprzedaży Bouwfonds IM znacznej części lokali w projekcie „Apartamenty Novum”. Skoncentrowaliśmy działalność naszej firmy na europejskim sektorze mieszkaniowym, a ta sprzedaż tylko potwierdza apetyt rynku na profesjonalnie zarządzane, wysokiej jakości nieruchomości mieszkaniowe, korzystnie położone w Europie – powiedział Gordon Black, starszy dyrektor zarządzający w Heitman.

Bouwfonds IM korzystał doradztwa transakcyjnego firmy konsultingowej REAS.

– Sprzedaż inwestorowi instytucjonalnemu całej fazy w wieloetapowym projekcie stanowi dla deweloperów atrakcyjną alternatywę. W porównaniu z tradycyjną sprzedażą detaliczną przyspiesza tempo sprzedaży i zwiększa zyski, przy jednoczesnym niewielkim ryzyku. Transakcja w Krakowie potwierdza, że Polska ma do zaoferowania inwestorom instytucjonalnym ogromny potencjał. Poza stolicą jest jeszcze wiele miast, gdzie warto inwestować – podsumował Maximilian Mendel, Partner w REAS odpowiedzialny za doradztwo transakcyjne.

Transakcję obsługiwały również kancelarie Clifford Chance oraz Dentons, a doradcą podatkowym Bouwfonds IM była firma TPA Poland.

BERF jest jednym z funduszy inwestycyjnych otwartych zarządzanych przez Bouwfonds Investment Management, którego głównym obszarem działalności jest zarządzanie inwestycjami na rynku nieruchomości. Bouwfonds IM działał dotychczas w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Skandynawii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych