PARTNER PORTALU

Housemarket Forum Silesia 2018 - Przyszłość pod znakiem wielkich projektów

Niedosyt lokali i świetna koniunktura w mieszkaniówce wyostrzyły apetyty śląskich deweloperów. Budują odważnie i na coraz większą skalę. Jak zapełnia się mieszkaniowa luka w regionie, na ile jeszcze mieszkań znajdzie się popyt? Grupa PTWP SA, wydawca serwisu housemarket.pl oraz inicjator 4 DESIGN DAYS, organizuje trzecią edycję konferencji poświęconej przyszłości mieszkalnictwa na Śląsku – Housemarket Forum Silesia 2018. Częścią wydarzenia będzie III edycja plebiscytu Housemarket Silesia Awards 2018 oraz Housemarket Expo 2018.

Katowice 15 lutego 2018

„Mieszkanie Plus” na Śląsku – na plus czy minus? Jak efektywnie wykorzystać rządowy pogram i dopasować go do lokalnych potrzeb? Czy jest kołem zamachowym dla nowych inwestycji skrojonych na kieszenie mieszkańców Śląska, a może stanowi konkurencję dla planów deweloperów? Skąd czerpać kapitał na rozwój? Czy REIT-y są odpowiedzią? Czy przyjmą się w Polsce? Jak potencjał wehikułów REIT dla rynku mieszkaniowego oceniają śląscy deweloperzy?

Nasze dyskusje będą się też koncentrować wokół rynku najmu – bo mieszkaniówka coraz mocniej kusi inwestorów, na co mają wpływ m.in. stabilna gospodarka oraz dobre wyniki sektora mieszkaniowego. Polska znalazła się na celowniku wielkich graczy inwestujących w nieruchomości mieszkaniowe z przeznaczeniem na wynajem, ale w Katowicach sektor najmu mieszkań jest wciąż słabo rozwinięty. Czy to się zmieni? Jak zarabiać w tym segmencie?

Co jest modne? Gdzie chce mieszkać pokolenie internetu? Może w starych murach? Moda na rewitalizację na Śląsku trwa w najlepsze. Coraz więcej postindustrialnych budynków, przedwojennych kamienic i poprzemysłowych terenów otrzymuje drugie życie. Dzięki pasji inwestorów i architektów w starych murach powstają niezwykłe mieszkania, apartamenty czy lofty, na które jest coraz większy popyt.

W III edycji spotkania wezmą udział najwięksi deweloperzy z regionu, włodarze miast, instytucje finansowe, przedstawiciele funduszy inwestujących w mieszkania na wynajem oraz architekci. Wydarzenie będzie częścią II edycji 4 Design Days.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA WYDARZENIE

Wstępny zakres tematyczny:Przyszłość pod znakiem wielkich projektów – sektor mieszkaniowy na Śląsku korzysta na koniunkturze. Jak inwestować, by odnieść sukces.
„Genius loci” jest w cenie. Gdzie go szukać na Śląsku i jak wskrzeszać?
Mieszkanie Plus na Śląsku – na plus czy minus? Perspektywa dewelopera 
Mieszkaniówka kusi inwestorów. Recepta na biznes na wynajem
Od wielkiej płyty, przez mieszkaniowe getta, po ikony architektury. Jak mieszkają Polacy?

Częścią wydarzenia będzie Housemarket Silesia Expo 2018- targi mieszkań, apartamentów, domów i nieruchomości. 

Nowoczesne, ekologiczne, z dobrą architekturą i odpowiadające na potrzeby mieszkańców – w takich mieszkaniach i domach chcą dziś żyć Polacy i takie zaprezentujemy na Housemarket Expo 2018 – targach mieszkań, apartamentów, domów i nieruchomości na Śląsku. Targi będą wydarzeniem towarzyszącym III edycji 4 Design Days.

Oferty najnowszych inwestycji mieszkaniowych na Śląsku – mieszkań, apartamentów, domów i gruntów. Nowo wybudowane, jak i w zrewitalizowanych obiektach. Ceny nieruchomości i porady dotyczące finansowania zakupu. Rozmowy z architektami i projektantami – na to mogą liczyć goście Housemarket Expo 2018. Wszystko w atmosferze dobrej architektury i designu, w trakcie imprezy 4 Design Days i wystawy designerskich produktów do wyposażenia wnętrz. Całość w niebanalnym i wielokrotnie nagradzanym miejscu – Międzynarodowym Centrum Kongresowym i legendarnym Spodku w Katowicach.

MULTIMEDIA

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych