PARTNER PORTALU

Housemarket Forum Silesia: condo ofensywa pod hotelową marką

Inwestycje condo zyskują coraz więcej zwolenników. - Przewidujemy, że tego typu obiekty będą powstawać nie tylko w miejscowościach wypoczynkowych, ale coraz częściej w lokalizacjach miejskich. - Jest już podpisana umowa na realizację obiektu condo pod marką Radisson Blu w Szklarskiej Porębie. Trwają też rozmowy w Warszawie na kolejny projekt pod marką należącą do Rezidor Hotel Group - mówił Adam Konieczny, Country Head Poland, MRICS Christie+CO podczas konferencji Housemarket Forum Silesia.

Autor: HouseMarket.pl 20 lutego 2017 10:09

Dużym powodzeniem cieszą się również alternatywne inwestycje, w tym apartamenty hotelowe, sprzedawane w systemie condo.

- Od kilku lat obserwujemy dużą dynamikę rozwoju rynku inwestycji condo. Na początku projekty powstawały głównie w miejscowościach wypoczynkowych, ale w ostatnich latach powstaje coraz więcej obiektów condo w dużych miastach. Jednocześnie mamy do czynienia z większym napływem inwestorów, którzy korzystają ze wsparcia i marki dużych sieci hotelowych – mówił  podczas konferencji Housemarket Forum Silesia Adam Konieczny, Country Head Poland, MRICS Christie+CO.

Przy zarządzaniu obiektem condo, hotelowa marka daje dostęp do dużej sieci dystrybucji, marketingu i sprzedaży, którą oferują duże grupy hotelowe.

- Na świecie jest kilku dużych graczy europejskich, które bardzo chętnie wchodzą w projekty condo, m.in. Carlson Rezidor. W Polsce aktualnie trwa budowa obiektu hotelowego w Świnoujściu pod marką należącą tej grupy hotelowej. W najbliższym czasie pojawią się w naszym kraju kolejne dwa projekty. Jest już podpisana umowa na realizację obiektu condo pod marką Radisson Blu w Szklarskiej Porębie. Przewidujemy, że tego typu obiekty będą powstawać w lokalizacjach miejskich. Obecnie trwają rozmowy w Warszawie – na ponad 400-pokojowy projekt pod inną marką Rezidor Hotel Group – Park Inn by Radisson.

Ekspert szacuje, że tego typu inwestycji będzie coraz więcej. - Mamy wielu inwestorów posiadających kapitał, którzy chcą go ulokować w tego typu obiektach – podsumowuje Adam Konieczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych