PARTNER PORTALU

Im bardziej świadomy klient, tym wyższy standard

Na rynku pojawia się coraz więcej apartamentowców w wysokim standardzie – kameralnych i wyposażonych w różnego rodzaju udogodnienia.

Autor: housemarket.pl 05 sierpnia 2015 14:07

Osoba szukająca mieszkania na rynku pierwotnym to coraz bardziej świadomy, wymagający klient. W obliczu bogactwa ofert z jednej i zmieniających się warunków prawnych z drugiej strony, firmy chcą kusić potencjalnych klientów czymś innym niż tylko cena czy lokalizacja.

Z zasady apartamentowiec to budynek kameralny, liczący sobie od kilku do góra pięćdziesięciu mieszkań. Ważne są materiały, przy pomocy których został wykończony – najwyższej jakości, takie jak kamień, szkło czy beton. – Coraz popularniejszym trendem w przypadku apartamentowców jest zaopatrywanie ich w System Domu Inteligentnego. Umożliwia on mieszkańcom m.in. skomunikowanie ze sobą wszystkich urządzeń elektrycznych znajdujących się w lokalu. Takie mieszkanie wiąże się także z wyposażeniem w system kontroli zużycia energii, zintegrowane z nim termostaty grzejnikowe, dzięki którym możemy sterować temperaturą, możliwość sterowania roletami oraz oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym. Te udogodnienia znacznie zwiększają komfort życia mieszkańców budynku – przekonuje Ryszard Banacki, rzecznik prasowy warszawskiego dewelopera Tynkbud1. Przykładem inteligentnej inwestycji jest np. Omega Mokotów przy ul. Szturmowej w Warszawie. Zakup apartamentu wiąże się zazwyczaj także z doskonałą lokalizacją oraz bardzo dobrym skomunikowaniem z centrum miasta. Garaże, które znajdują się w budynku, mogą pomieścić samochody w niestandardowych rozmiarach, a z okien rozpościera się piękny widok, np. na teren wyścigów konnych, jak w przypadku warszawskiej inwestycji Wyścigowa 8.

Zwiększone zainteresowanie apartamentami wśród potencjalnych klientów deweloperów owocuje także tym, że również standardowe inwestycje na 50-100 mieszkań zaczynają „równać w górę”. – Co budowane w standardowym stylu budynki mieszkalne przejęły od apartamentowców? Niewątpliwie podwyższone parametry bezpieczeństwa. W przypadku większości naszych inwestycji zapewniamy mieszkańcom ogrodzony, strzeżony teren. Z racji coraz większych potrzeb komunikacyjnych współczesnych mieszkańców miast, które wiążą się z bezproblemowym dostępem do Internetu, staramy się też zagwarantować im strefę Wi-Fi w holu wejściowym budynku – mówi rzecznik Tynkbud1. W opinii eksperta rynek zmierza właśnie w tę stronę. Coraz częściej będziemy mieć do czynienia z kameralnymi inwestycjami, obejmującymi już od kilkunastu do maksymalnie 60-70 lokali. Poza zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu życia, może mieć to także jeszcze jeden pozytywny skutek. Mieszkańcom budynku łatwiej będzie stworzyć mikrospołeczność, co pozytywnie przełoży się na budowanie więzi sąsiedzkich.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych