PARTNER PORTALU

Immobile liczy na zyski z debiutu na rynku mieszkaniowym

Deweloper liczy na to, że pierwszy realizowany przez grupę projekt mieszkaniowy spowoduje skokowy wzrost przychodów grupy w kolejnych latach.

Autor: HouseMarket.pl 28 sierpnia 2015 09:57

Docelowo Platanowy Park ma zajmować niemal 10 ha terenu przylegającego do ścisłego centrum Bydgoszczy. Inwestycja podzielona będzie na główną część mieszkaniową oraz uzupełniające funkcje biurowe, usługowe, handlowe, hotelowe i kulturalne. Na całej powierzchni osiedla ograniczony zostanie ruch samochodowy. Parkingi z blisko 1,9 tys. miejsc powstaną w części podziemnej.

Projekt osiedla przygotowało biuro CDF Architekci z Poznania (za wyjątkiem etapu „0”, którego projekt został przygotowany przez Pracownię Architektoniczną Krzysztof Łukanowski). CDF Architekci zaprojektowali budynki w zróżnicowanej architekturze i o różnych wysokościach z dominantami o wysokości do 50 metrów.

Inwestycja jest podzielona na siedem etapów mieszkaniowych, które będą realizowane w okresie około 7-letnim, przede wszystkim ze względu na chłonność bydgoskiego rynku mieszkaniowego. Strategia firmy zakłada oddawanie corocznie do użytku około 150 mieszkań z ogólnej liczby 1 246 mieszkań (ok. 65 tys. mkw. PUM). W planach inwestycyjnych jest wybudowanie ok. 43 tys. mkw. GLA. Szacowana wartość projektu to ok. 750 mln zł.

Immobile, poprzez spółkę CDI1, realizuje aktualnie etap "zerowy" inwestycji, obejmujący  budowę dwóch budynków mieszkalnych po 72 mieszkania każdy. Jego zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2015, a łączny koszt inwestycji szacowany jest przez spółkę na 29 mln zł. Deweloper przygotowuje również etap pierwszy - do końca września 2015 roku planuje złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na jego budowę.

GK Immobile posiada w portfelu spółki działające w przemyśle, hotelarstwie, nieruchomościach oraz branży budowlanej. Skonsolidowane przychody grupy w I półroczu roku 2015 wyniosły 45,6 mln zł, co oznacza wzrost o 4 mln zł w stosunku do analogicznego okresu roku 2014 (wzrost przychodów o 9,7 proc.).

 Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych