PARTNER PORTALU

Inpro ozdobi Kwartał Uniwersytecki

Spółka Inpro wzbogaci wnętrza jednej ze swoich inwestycji, obrazami najbardziej topowych czcionek w historii typografii. W Kwartale Uniwersyteckim na ścianach części wspólnych pojawi się osiem krojów czcionek, poczynając od renesansu, aż po współczesność.

Autor: HouseMarket.pl 18 lipca 2016 12:22

Deweloper wyposaży korytarze inwestycji we fragmenty liter powstających na przestrzeni wieków, które doskonale podkreślają charakter prostej, funkcjonalnej i ponadczasowej inwestycji. Kwartał Uniwersytecki to nowoczesny kompleks mieszkaniowy o wysokich walorach estetycznych uwypuklających przyszły prestiżowy charakter tej części miasta.

Osiedle powstaje w obszarze, który w przyszłości stanie się znaczącym miejscem dla dzielnicy, w granicach Centralnego Pasma Usługowego. Projekt inwestycji był prawdziwym wyzwaniem, gdyż teren jest trudnym, ale atrakcyjnym lokalizacyjnie obszarem rozwojowym. Jest on położony na styku zróżnicowanych struktur, które zmieniają się w nowoczesną tkankę miejską. Deweloper zadbał o każdy szczegół inwestycji, również o wygląd części wspólnych.

Na ośmiu piętrach pojawią się obrazy ośmiu krojów najbardziej rozpoznawalnych czcionek w historii typografii, od renesansu, przez barok, klasycyzm, wiek XIX, aż po współczesność. Kroje czcionek znajdują się w kolekcji Muzeum MOMA. Doskonale zaprojektowane fonty podkreślają charakter inwestycji: prostej, funkcjonalnej i ponadczasowej. Kompozycje abstrakcyjne, wykorzystujące często tylko fragment litery, pozwalają lepiej przedstawić i dostrzec różnice pomiędzy krojami oraz docenić ich graficzną urodę.

Autorami krojów są: Garamond - Claude Garamond (1541), Baskerville - John Baskerville (1757), Bodoni - Giamabattista Bodoni (1770), Century - Linn Boyd Morris Fuller (1894-1923), Futura - Paul Renner (1927), Frutiger – Adrian Fritiger (1975), Helvetica - Max Miedinger (1957), Din  - Albert-Jan Pool (1995-2009).

Kwartał Uniwersytecki powstaje nie tylko w jednej z najlepiej skomunikowanych dzielnic miasta, jaką jest Gdańsk Przymorze, ale również w okolicy o niskiej zabudowie, zielonych terenach i domach jednorodzinnych. Inwestycja przy ul. Szczecińskiej zlokalizowana jest 900 m od Uniwersytetu Gdańskiego, 1,2 km od biznesowego centrum miasta Olivia Business Centre, 5,5 km od morza i 5 minut od stacji SKM.

W niedalekiej odległości znajduje się również Kompleks Alchemia, Alfa Centrum i inne popularne obiekty handlowe. Całe osiedle składać się będzie z dwóch budynków o nowoczesnej architekturze oraz dużych i nasłonecznionych balkonach i tarasach. Klienci decydujący się na zakup mieszkania w ramach kwartału Uniwersyteckiego, mogą również skorzystać z oferty wykończenia pod klucz, w której deweloper proponuje trzy zróżnicowane pakiety.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi usług, opcja wykończenia mieszkania dopasowywana jest indywidualnie do potrzeb każdego klienta. W aktualnej ofercie znajduje się 64 mieszkania i jeden lokal usługowy. Część mieszkań objętych jest letnią promocją do końca lipca. Cena mieszkań zaczyna się od 6912 zł brutto za mkw., a ich powierzchnia wynosi od 39,66 mkw. do 119,98 mkw. Zakończenie budowy osiedla zaplanowano na koniec października 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych