PARTNER PORTALU

Inpro rośnie na znaczeniu

W I kwartale 2017 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Inpro osiągnęły poziom 44,5 mln zł czyli o ponad 7 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Autor: Housemarket.pl 12 maja 2017 11:39

Jak podaje firma, zysk brutto ze sprzedaży za pierwsze trzy miesiące br. wyniósł 14,7 mln zł (wzrost o 48 proc. r./r.), a zysk netto 6,7 mln zł (wzrost o 137 proc. r./r.). Grupa Inpro do końca 2017 roku planuje wprowadzić do oferty 718 kolejnych mieszkań i domów.

Grupa Inpro wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 44,5 mln zł netto, czyli o 7 proc. wyższe niż w I kwartale 2016 roku. Natomiast zysk brutto ze sprzedaży w trzech pierwszych miesiącach br. wzrósł o 48 proc. do wartości 14,7 mln zł, a zysk netto wyniósł 6,7 mln i był wyższy o 137 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Narastająco za pierwsze trzy miesiące 2017 roku Grupa Kapitałowa Inpro sprzedała łącznie 134 lokale (w rozumieniu umów przedwstępnych netto), to jest o 8 proc. więcej niż w okresie porównywalnym (przez pierwsze trzy miesiące ubiegłego roku Grupa sprzedała 124 lokale). Największym zainteresowaniem cieszyły się inwestycje: etap I Harmonii Oliwskiej i Kwartał Uniwersytecki ze względu na atrakcyjną lokalizację oraz Optima etap I z uwagi na dostępność w programie Mieszkanie dla Młodych. Spółka zależna - Przedsiębiorstwo Budowlane Domesta zawarła w pierwszym kwartale 2017 roku 51 umów przedwstępnych netto, co stanowi wzrost w porównaniu z okresem porównywalnym o 38 proc.

- Pierwszy kwartał 2017 roku oceniamy pozytywnie. Na rynku mieszkaniowym osiągnęliśmy wysoki poziom sprzedaży. Dużym powodzeniem cieszyły się mieszkania nabywane w celach inwestycyjnych i w ramach programu MdM. Jednocześnie udało nam się poprawić rentowność spółek Dom Zdrojowy oraz Hotel Mikołajki z uwagi na dobrą koniunkturę na rynku hotelarskim – mówi Piotr Stefaniak, prezes zarządu Inpro.

W pierwszym kwartale br. Grupa Kapitałowa Inpro przekazała łącznie 104 lokale (w tym Inpro wydała 79 lokali) i było to o 5 proc. mniej niż w I kwartale 2016 roku, kiedy to Grupa wydała 110 mieszkań.

Przeważająca część obrotów spółek Inpro i Domesta przypadać będzie na drugą połowę 2017 roku, kiedy to, przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, zrealizowane zostaną następujące projekty: Osiedle Leszczynowe- budynek nr 20 oraz 21, Osiedle Leszczynowy Staw – budynek nr 1, Osiedle Harmonia Oliwska etap I, Osiedle Optima etap I oraz domy jednorodzinne na osiedlu Golf Park.

W 2017 roku Grupa planuje wprowadzić do oferty 718 nowych mieszkań i domów. Tak zróżnicowana struktura ofertowa powinna zapewnić wysoki poziom transakcji sprzedaży w najbliższych kwartałach. Nowe projekty przygotowywane przez Grupę, które zasilą ofertę sprzedażową w roku bieżącym to: Harmonia Oliwska etap II (84 lokale), Kwartał Uniwersytecki etap II (96 lokali), Osiedle Debiut w Pruszczu Gdańskim (105 lokali), Azymut w Gdyni (200 lokali), domy jednorodzinne na osiedlu Golf Park (22 domy), osiedle Leszczynowy Staw (62 lokale), osiedle Nowa Niepołomicka (84 lokale) i osiedle Jaśkowa Dolina (65 lokali).

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych