PARTNER PORTALU

Jaśminowe Zacisze 2.0 zaskakuje nie tylko bryłą. Zobacz projekt nominowany do nagrody Housemarket Silesia Awards 2017

Bezkompromisowa architektura i zielony dach - to atuty Jaśminowego Zacisza 2.0 w Mikołowie. Inwestycja walczy o nagrodę Housemarket Silesia Awards 2017 w kategorii Domy jednorodzinne.

Autor: HouseMarket.pl 02 lutego 2017 08:58

Inwestycja Jaśminowe Zacisze 2.0 mieści się w zielonej części Mikołowa. Inwestorem i deweloperem jest firma Monolit Development s.c.

Podstawą koncepcji są trzy budynki jednorodzinne, dwulokalowe w zabudowie szeregowej. Architekt otrzymał zadanie zaprojektowania budynków o bezkompromisowej architekturze.

Prostopadłościenna bryła budynku, typowa dla założeń wielomieszkaniowych została podzielona na trzy niezależne części. W strefach podziału bryły zaprojektowano komunikację budynku wraz z dostępem do części zielonej dachu. Efekty? Zaskakują!

Inwestycja nie bez wyzwań

Głównym wyzwaniem dla architektury okazała się niewielka działka, która wymusiła przeniesienie części ogrodowej na dach budynku. Taras dachowy został zaprojektowany w technologii dachu odwróconego, umożliwiającego pełne doświadczenie posiadania przestrzeni ogrodowej wraz z towarzyszącą zielenią.

W procesie projektowania powstały attyki o nieregularnej linii mające na celu dodanie bryle dynamiki. Nieregularna wysokość attyk spełnia dodatkowe funkcje – zapewnia intymność, bezpieczeństwo i naturalną ochronę przed wiatrem i słońcem.

Każdy z budynków został wykończony minimalną ilością materiałów – jedynie białym tynkiem akrylowym, uzupełnionym drewnem naturalnym w strefach podziału bryły.

Projekt został nominowany do nagrody Housemarket Silesia Awards 2017 w kategorii Domy jednorodzinne. Jeśli uważasz, że zasługuje on na ten tytuł – zagłosuj tutaj.

Laureatów konkursu poznamy podczas 4 Design Days, które w dniach 16-19 lutego odbędzie się w Katowicach. To wyjątkowe wydarzenie łączące profesjonalistów, pasjonatów i odbiorców dobrego wzornictwa. Więcej na www.4dd.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych