PARTNER PORTALU

Jest grunt dla Mariny Parku we Wrocławiu

Marina Park, osiedle mieszkaniowe wraz z towarzyszącą infrastrukturą biurowo-hotelową i usługową powstanie we Wrocławiu na działkach przy ulicy Wejherowskiej i Białowieskiej. Deweloper jest w trakcie transakcji zakupu gruntu pod inwestycję.

Autor: HouseMarket.pl 21 grudnia 2016 09:50

Central Fund of Immovables, spółka zależna CFI Holding przekazała spółce Progress VII trzy miliony sto tysięcy złotych pożyczki na zawarcie przedwstępnej umowy zakupu udziału w nieruchomości od Banku Zachodniego WBK. Na wybranym gruncie ma powstać osiedle mieszkaniowe Marina Park we Wrocławiu.

Spółka Progress VII zawarła z Bankiem Zachodnim WBK przedwstępną umowę zakupu udziału w wysokości 65/100 części w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości składającej się z działek przy ulicy Wejherowskiej nr 25-29 i ulicy Białowieskiej nr 2-4 we Wrocławiu o łącznej powierzchni 58.371 mkw., wraz z udziałem wynoszącym 65/100 części w prawie własności posadowionego na tej nieruchomości budynku, stanowiącego odrębny od gruntu przedmiot własności. Strony zobowiązały się zawrzeć umowę przyrzeczoną, najpóźniej do 31 października 2017 r.

Przy zawarciu przedwstępnej umowy zakupu udziału w nieruchomości, spółka Progress VII przekazała na rzecz Banku Zachodniego WBK zadatek w kwocie 2.500.000,00 zł netto, tj. 3.070.000,00 zł brutto, w całości pochodzący z pożyczki udzielonej jej przez Central Fund of Immovables.

Na nieruchomości będącej przedmiotem umowy przedwstępnej, spółka Progress VII, której drugim 50-procentowym udziałowcem, znajdującym się zarazem w posiadaniu pozostałego udziału wynoszącego 35/100 części w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości jest spółka Rank Progress, zamierza uruchomić i zrealizować w przyszłości projekt deweloperski polegający na budowie osiedla mieszkaniowego wraz z towarzyszącą infrastrukturą biurowo-hotelową i usługową, pod nazwą Marina Park we Wrocławiu.

Niepowtarzalny charakter osiedla z własną naturalną mariną, położonego w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych Wrocławia, a jednocześnie wyciszonego i otoczonego przez dwa wielkie kompleksy parkowe, z bogatym zapleczem sportowo-rekreacyjnym (Hala Sportowa ORBITA i zespół basenów przy ul. Wejherowskiej), gwarantuje duży popyt, a w konsekwencji wysoką rentowność i biznesowe powodzenie przedsięwzięcia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych