PARTNER PORTALU

JHM Development: Inwestycja w Zakopanem ruszyła, szykuje się duży projekt w Bydgoszczy

Uzyskany na koniec września 2017 r. przychód netto ze sprzedaży w segmencie deweloperskim Grupy JHM Development wyniósł 65,4 mln zł w stosunku do 18,3 mln zł w analogicznym okresie ub.r. - podała firma. Obecnie spółka realizuje dwa duże projekty deweloperskie w Rumi i Skierniewicach oraz kilka mniejszych. Ruszyła też inwestycja w Zakopanem, teraz szykuje się duży projekt w Bydgoszczy.

Autor: housemarket.pl 08 listopada 2017 08:39

Jak podała firma, w ubiegłym roku 45 proc. wyniku ze sprzedaży lokali zostało zrealizowane w grudniu, dając spółce na koniec roku 42,2 mln zł.

W komunikacie czytamy, że w bieżącym roku miesięczna sprzedaż nieruchomości jest na stałym, wysokim poziomie i na koniec III kwartału wyniosła 225 lokali, tj. o 155 więcej niż w III kwartale ub.r., a nawet o 49 więcej niż na koniec 2016 r.

Największy udział w poziomie sprzedaży miał oddany w bieżącym roku I Etap Osiedla Twoja Dolina w Katowicach oraz oddany pod koniec ub. r. II Etap Osiedla Diamentowego w Koninie.

- Jestem przekonana, że zgodnie z zapowiedziami na koniec roku JHM Development SA uzyska poziom sprzedaży 300 lokali, a prowadzone przez nas projekty deweloperskie oraz planowane nowe inwestycje pozwolą nam utrzymać sprzedaż mieszkań na tym poziomie w kolejnych latach – komentuje prezes Regina Biskupska.

W chwili obecnej spółka realizuje dwa duże projekty deweloperskie w Rumi i w Skierniewicach o łącznej liczbie 450 mieszkań, a także 4 mniejsze projekty: w Skierniewicach, Łowiczu, Żyrardowie i Brzezinach – łącznie na 155 lokali mieszkalnych. - Ponadto rozpoczęła się budowa apartamentów w Zakopanem, a także dopracowujemy szczegóły projektu architektonicznego dużego przedsięwzięcia deweloperskiego w Bydgoszczy – dodaje Regina Biskupska.

Jeśli chodzi o wyniki całej Grupy, to porównując wyniki uzyskane na koniec III kwartału br. do analogicznego okresu ub.r., przychody netto ze sprzedaży są dwukrotnie wyższe i wynoszą 95,4 mln zł w stosunku do 46,7 mln zł w III Q 2016. Grupa uzyskała również ponad dwukrotnie wyższy zysk ze sprzedaży: 17,73 mln zł w stosunku do III Q ub.r., w którym wyniósł on niewiele ponad 8 mln zł.

Dla porównania na koniec 2016 roku skonsolidowane przychody netto Grupy wyniosły 80,14 mln zł, a zysk ze sprzedaży netto 13,2 mln zł.

- Na uzyskany tak dobry wynik Grupy wpływ miał przede wszystkim dynamiczny rozwój segmentu deweloperskiego przy zachowanym stabilnym, dobrym poziomie przychodów i rentowności w segmencie wynajmu komercyjnego. W III kwartale wzrósł udział segmentu deweloperskiego w całkowitych przychodach Grupy do 68,5% z 56,3% w I półroczu 2017 r. – podkreśla Regina Biskupska.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych