PARTNER PORTALU

JR Holding szykuje osiedle mieszkaniowe za 100 mln zł

JR Holding finalizuje z partnerami umowę spółki, która będzie utworzona w ramach realizowanego projektu deweloperskiego w Słomnikach.

Autor: HouseMarket.pl 17 sierpnia 2016 12:31

Rozpoczęły się również prace koncepcyjno-projektowe nad planowaną budową osiedla mieszkaniowego, w ramach którego ma powstać ok. 15 tys. mkw. PUM. Całkowita wartość tego projektu szacowana jest na kwotę ok. 100 mln zł brutto.

Firma JR Holding założyła również spółkę zależną Palabra, w której posiada 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym. Jest to spółka celowa powołana w celu nabycia nieruchomości w Sosnowcu przy ul. Mieroszewskich. Całkowita wartość tej transakcji, która została zrealizowana w lipcu br. wyniosła 9,84 mln zł brutto.

JR Holding, spółka notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r., zanotowała na poziomie skonsolidowanym prawie 4,6 mln zł zysku netto w drugim kwartale 2016 r. Jest to tym samym kolejny bardzo udany kwartał dla całej grupy kapitałowej, w którym osiąga ona niezwykle wysoki zysk.

W całym pierwszym półroczu 2016 r. spółka wypracowała skonsolidowany zysk netto w kwocie 16,33 mln zł, a jej przychody finansowe wyniosły 25,6 mln zł netto.

- Spółka zakończyła kolejny kwartał bardzo wysokim zyskiem netto, co należy z pewnością uznać jako duży sukces. Cały czas realizujemy nowe przedsięwzięcia biznesowe w oparciu o założenia naszej strategii rozwoju, która ściśle określa kryteria inwestycyjne. Dzięki sprzedaży Galerii Handlowej RAMZES w Zielonej Górze spółka uzyskała środki, które może przeznaczyć na bardzo rentowne projekty inwestycyjne. Ich realizacja powinna przyczynić się do dalszego wzrostu zysku netto spółki – twierdzi January Ciszewski, prezes zarządu JR Holding.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych