PARTNER PORTALU

Kamienica Koronna: Coś więcej niż mieszkanie

Przy ulicy Topolowej 8, w centrum Krakowa mieści się Kamienica Koronna. To wyjątkowe miejsce dedykowane osobom, które próbują znaleźć dla siebie coś więcej niż tylko mieszkanie.

Autor: HouseMarket.pl 20 czerwca 2016 13:13

Historia kamienicy sięga aż końca XIX wieku, czasu kiedy w architekturze panował nurt zwany historyzmem. Powstała ona w 1896 roku według projektu Adama Dębskiego. Do dziś zachowały się w niej elementy z tamtej epoki, które ze względu na swój zabytkowy charakter zostaną odnowione aby mogły świadczyć o jej wiekowości.

Na całość składają się kamienica główna i oficyna, czterokondygnacyjne budynki połączone ze sobą drewnianą przewiązką. Powstaną w nich 34 apartamenty i 3 lokale użytkowe. Znajdziemy tu zarówno apartamenty typu studio o powierzchni około 20 mkw. jak i takie, których powierzchnia przekroczy 60 mkw.

Na podwórzu między kamienicą a oficyną, wśród zieleni powstanie fontanna otoczona ławeczkami, zaś z tyłu oficyny ogródki, miejsca gdzie w ciszy można będzie odpocząć i miło spędzić czas. Całość dopełni panujący tu, niezwykły klimat tego miejsca.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych