PARTNER PORTALU

Kamienica pod Świętym Jerzym. Mieszkania z historią w tle

Spółka PGC rozpocznie w tym roku budowę nowego budynku mieszkalnego w Sosnowcu przy ulicy Towarowej 5. Planowane są 24 mieszkania o powierzchni od 27 do 71 mkw.

Autor: HouseMarket.pl 08 lutego 2017 14:45

Budynek nosi nazwę Kamienica pod Świętym Jerzym. Nazwa ta ma symbolizować zmiany w historii miasta, jakie nastąpiły w okresie upadku caratu i odzyskania przez Polskę niepodległości. Z jednej strony Sosnowiec zaczął rozwijać się w okresie panowania Romanowów, którzy w swoim herbie posiadali Świętego Jerzego.  Do tego okresu historii miasta nawiązuje pierzeja od strony ulicy Towarowej. Z okien można zobaczyć dziedziniec sąsiedniej kamienicy, w której mieścił się pierwszy urząd miasta.

Budynek zostanie wybudowany z pustaków teknoamerblok, ponieważ mają one bardzo dobry parametr ochrony akustycznej. Styropian grafitowy i wełna mineralna ocieplą ściany, a okna uzyskają potrójne szyby.

Drzwi wejściowe do lokali będą miały ochronę akustyczną na poziomie co najmniej 40db. Ciepłą wodę użytkową oraz ogrzewanie zapewnią dwufunkcyjne piece gazowe z zamkniętą komorą spalania. Posadzka w klatce schodowej zostanie wyłożona granitem. Piwnica i parter będą pełnić funkcję parkingu, a komunikację pomiędzy kondygnacjami zapewni winda. Zakończenie prac deweloper planuje w roku 2018.

Spółka PGC rozpoczęła już rezerwację lokali w Kamienicy pod Św. Jerzym. Firma zastrzega, że nie pracuje w trybie ustawy deweloperskiej, ponieważ uważa, jej klienci podejmowaliby decyzję niejako w ciemno. Dokonując wpłat od etapu dziury w ziemi musieliby ponosić koszty finansowania budowy, nie mogąc mieszkać w kupowanym lokalu, a jednocześnie utrzymując obecne mieszkanie. Dlatego do zakończenia budowy PGC pobiera wyłącznie opłaty rezerwacyjne, a pełna kwota jest płacona po przeniesieniu własności. Sprzedaż rozpocznie się po oddaniu budynku do użytkowania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych