PARTNER PORTALU

Kamienica Wolfa Krongolda wypięknieje. Będą w niej biura i apartamenty

Planowany budynek będzie miał charakter wielofunkcyjny: handel na parterze, powyżej kameralne biura i apartamenty.

PropertyDesign.pl

Autor: PropertyDesign.pl 19 listopada 2015 13:18

Od wiosny br. właścicielem kamienicy Wolfa Krongolda zlokalizowanej przy ul. Złotej 83 w Warszawie jest spółka AFI Złota 83. O kamienicy znów zrobiło się głośno po pożarze, który miał miejsce w połowie listopada. Kilka dni później inwestor pokazał wstępną wizualizację kamienicy po renowacji.

Kamienica Wolfa Krongolda wypięknieje. Odtworzone mają być rzeźby i gzymsy. Na wizualizacji widać odtworzone balkony z tralkami i rzeźbionymi wspornikami. Projekt przygotowuje ta sama Polsko-Belgijska Pracownia Architektoniczna, która współprojektowała m.in. powstający obecnie Warsaw Spire.

Jak dowiedzieliśmy się od inwestora, obecnie (zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków) właściciel budynku rozpoczął prace zabezpieczające po niedawnym pożarze.

- Docelowe prace budowlane rozpoczniemy po uzyskaniu pozwolenia na budowę, najprawdopodobniej za około 1-2 lata – mówi Michał Stępień, członek zarządu spółki AFI Złota 83. - Planowany budynek będzie miał charakter wielofunkcyjny: handel na parterze, powyżej kameralne biura i apartamenty – dodaje Michał Stępień.

Więcej na PropertyDesign.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych