PARTNER PORTALU

Kamienica Zyberta odzyskuje dawny blask

Poznańska 37 to kamienica, która jako jedna z nielicznych w stolicy nie uległa zniszczeniu podczas działań wojennych. Inwestor prowadzący renowację zapowiada, że już wkrótce budynek będzie zachwycać na nowo swym szlachetnym eklektycznym stylem i bogactwem secesyjnego detalu.

PropertyDesign.pl

Autor: PropertyDesign.pl 27 stycznia 2016 16:54

Poznańska 37, będąca pierwotnie własnością warszawskiego kupca Borucha Zyberta, wzniesiona w 1904 roku, po rewitalizacji zaoferuje swoim klientom łącznie 4,1 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowo-usługowej, wkomponowanej w wartość historyczną miejsca.

W trosce o zachowanie wyjątkowego historycznego charakteru nieruchomości, odrestaurowanie i dostosowanie zabytku do współczesnych wymogów technicznych zostało powierzone pracowni architektonicznej FS&P Arcus, na której czele stoi Mariusz Ścisło, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że rewitalizacja tak niezwykłego i ważnego pod względem historycznym budynku to ambitne zadanie. Dlatego chcemy podkreślić, że prace budowlane i restauracyjne prowadzone są zgodnie ze ścisłymi wytycznymi konserwatora zabytków, a historyczne elementy po rewitalizacji otrzymają swój pierwotny wygląd i powrócą na swoje miejsce – mówi Bartosz Puzdrowski, członek zarządu ICON Real Estate.

Na szczególną uwagę zasługuje renowacja pieca, będącego inspiracją dla jednego z wierszy poety Mirona Białoszewskiego, który przez 13 lat mieszkał i tworzył w kamienicy przy ulicy Poznańskiej 37.

Więcej na PropertyDesign.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych