PARTNER PORTALU

Kamienna Góra Lipowa ma powodzenie

Jaguar sprzedał osiem z dziewięciu apartamentów w inwestycji Kamienna Góra Lipowa. Kompleks tworzą dwie kamienice w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Gdyni.

Autor: HouseMarket.pl 18 marca 2016 15:03

Nazwa inwestycji nawiązuje zarówno do jej prestiżowej lokalizacji, jak również do historycznej, przedwojennej nazwy ulicy, przy której się znajduje. Na Kamienną Górę Lipową składa się dziewięć apartamentów, znajdujących się w dwóch niezależnych, czterokondygnacyjnych, solidnych kamienicach z cegły, zbudowanych w duchu gdyńskiego modernizmu, na dwóch działkach o łącznej powierzchni 1.184 mkw.

Sąsiedztwo inwestycji stanowią typowe kamienice i domy mieszkalne, charakterystyczne dla gdyńskiej architektury, zarówno okresu międzywojennego, powojennego, jak i nowoczesne projekty realizowane przez największych gdyńskich deweloperów.

Kamienna Góra Lipowa z powodzeniem łączy przedwojenny klimat gdyńskiego modernizmu z aktualnymi trendami nowoczesnego budownictwa. Rewitalizacja obu budynków, polegająca na przeprowadzeniu kapitalnego remontu, odbywa się w oparciu o oryginalne projekty, zdjęcia i plany, a także w ścisłym porozumieniu z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków w Gdyni.

Całkowita powierzchnia oferowanych przez spółkę mieszkań wynosi ponad 710 mkw. Deweloper sprzedał osiem z dziewięciu apartamentów. Termin odbioru lokali jest przewidywany na drugi kwartał 2016 r.

Firma planuje realizację kolejnych projektów w obszarze rewitalizacji kamienic, ponieważ ten segment działalności umożliwia jej osiąganie bardzo atrakcyjnych rentowności.

– Jesteśmy na ukończeniu remontu obu kamienic. Stan zaawansowania prac spowodował też większe zainteresowanie apartamentami. Prowadzimy intensywne negocjacje dotyczące zakupu kolejnych kamienic do remontu na terenie Trójmiasta i myślę, że zaczniemy je finalizować w drugim kwartale br. – tłumaczy Jacek Wieczorkowski, członek zarządu spółki Jaguar SA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych