PARTNER PORTALU

Katowice stawiają na Mieszkanie Plus

Katowice zamierzają zaangażować się w projekt Mieszkanie Plus - zadeklarował Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic. Owocem będzie nowe osiedle na Nikiszowcu.

Autor: Housemarket.pl 11 maja 2017 16:03

- Standaryzacja może być utopijnym pomysłem. Jeśli BGK Nieruchomości ma 70 podpisanych listów intencyjnych, to jest to olbrzymim wyzwaniem by stworzyć jednolity, uniwersalny produkt - powiedział Bogumił Sobuła.

Katowice mają inne motywacje, niż Pelplin, by realizować projekt. - Powstają tysiące miejsc pracy związanych z sektorem nowoczesnych usług dla biznesu. Pracownicy dojeżdżają do Katowic z coraz dalszych miejscowości - zaznaczył.

W Katowicach nie będą nowe mieszkania socjalne, ale lokalizacje dla osób, które nie chcą brać kredytu na kilkadziesiąt lat. - Ma to być oferta dla tych, którzy myślą o tym, by w Katowicach osiąść. By zdobyć warunki materialne, dzięki którym możliwe będą zakupy na klasycznym rynku deweloperskim - dodał Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

Jak zadeklarował, Katowice wskazały lokalizację, które wymaga odpowiedniego podejścia - w rejonie Nikiszowca. - Przygotowaliśmy wizję społeczną. Według nich będziemy realizowali ponad 500 mieszkań - dodał. Inwestycja będzie zakończona za 20-30 miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych