PARTNER PORTALU

KM Building ruszył z gigantyczną inwestycją pod Poznaniem

KM Building powiększa osiedle w podpoznańskim Brodowie. Do 2021 roku wybuduje blisko 300 domów w zabudowie szeregowej, pawilon handlowy i część rekreacyjną z boiskiem i placem zabaw.

Autor: HouseMarket.pl 18 czerwca 2015 11:27

Choć w ofercie KM Building znajdują się również domy w zabudowie bliźniaczej i wolnostojące jednorodzinne, to największym zainteresowaniem klientów cieszą się właśnie popularne szeregowce.

– Wiele osób poszukuje takich rozwiązań, które pozwolą im mieć własny dom, a zarazem bliskość sąsiadów. Także cena domu w zabudowie szeregowej jest niższa niż wolnostojący ze względu na infrastrukturę techniczną, jak przykładowo podłączenie mediów – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.  

Firma buduje zarówno w Brodowie, jak i Bninie. W przypadku obu inwestycji dominuje zabudowa szeregowa. – W związku z dużym zainteresowaniem przedstawiamy całościową koncepcję budowy Osiedla Słonecznego. Pierwszy etap powstaje od 2011 i zakończy się w IV kwartale 2016 roku. Powstała już koncepcja drugiej części, czyli projektu zakładającego budowę w latach 2017-2021 – dodaje Bartczak.

Druga część Osiedla Słonecznego, która ma powstawać od 2017 r., zakłada budowę 197 domów w zabudowie szeregowej. Deweloper nie ujawnił jeszcze ceny za mkw. Metraże będą podobne, jak w przypadku dotychczasowych szeregowców, które występowały w wariancie 68 i 86 mkw. Ponadto ma powstać pawilon handlowy o powierzchni 450 mkw., który pomieści 11 sklepów oraz plac zabaw i część rekreacyjna z boiskiem sportowym. Cały projekt ma zostać ukończony do 2021 r. W rezultacie Osiedle Słoneczne będzie składało się aż z 299 domów w zabudowie szeregowej, 10 w bliźniaczej, 8 wolnostojących oraz 16 mieszkań z ogrodami.

Obecnie trwają prace nad pierwszą częścią Osiedla Słonecznego. W trakcie budowy są 34 domy w zabudowie szeregowej o zróżnicowanych powierzchniach między 68 a 90 mkw. Ich koszt to kolejno 215 tys. zł i 265 tys. zł. W ofercie znajdują się również domy w zabudowie bliźniaczej i wolnostojące jednorodzinne. Domy można zakupić, korzystając z dopłaty w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych