PARTNER PORTALU

Kolejna bydgoska kamienica w remoncie

Rozpoczął się remont kamienicy przy ul. Garbary 18 w Bydgoszczy. Wcześniej zakończyły się roboty przy elewacji budynku na ul. Królowej Jadwigi 7. W przypadku obu nieruchomości wcześniej nadzór budowlany wydał nakazy przeprowadzenia prac.

Autor: HouseMarket.pl 10 maja 2017 15:18

W ostatnich dniach rusztowania stanęły przy ul. Garbary 18. Czterokondygnacyjny budynek z 1903 r. ma zyskać nową elewację. Wcześniej prace rozpoczęły się w pobliskiej kamienicy przy ul. Królowej Jadwigi 7. Są one na finiszu. Ta kamienica została zbudowana na planie prostokąta w 1890 r. Budynek pełni przede wszystkim funkcje mieszkalne. Jak przypomina bydgoski magistrat, w przypadku obu budynków zostały wydane decyzje powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, nakazujące przeprowadzenie prac.

W tym rejonie miasta można spodziewać się też kolejnych remontów finansowanych także w oparciu o miejskie dotacje konserwatorskie. Przy ul Królowej Jadwigi 10 kontynuowane mają być prace przy elewacji, stolarce drzwiowej i okiennej oraz dachu. Natomiast w kamienicy z numerem 4 wybudowanej w 1905 r. planowane są roboty związane z hydroizolacją fundamentów.

W ubiegłym roku miejska dotacja pozwoliła natomiast dokończyć prace konserwatorskie przy kamienicy na ul. Garbary 12 wieńczącej róg skrzyżowania z ulicą Naruszewicza. W ostatnich latach skrzyżowanie ulic Królowej Jadwigi i Garbary zostało przebudowane wraz z budową linii tramwajowej do dworca. Jego charakterystycznym elementem stała się pierwsza w Bydgoszczy retrościana, czyli malowana stylizowana na lata przedwojenne reklama zdobiąca szczytową ścianę kamienicy z numerem 9.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych