PARTNER PORTALU

Kołobrzeg z większą liczbą mieszkań

21 lipca w Kołobrzegu oddano do użytkowania dwa budynki - mieszkalne wielorodzinne, w których łącznie znajduje się 88 lokali komunalnych. Inwestycja została zrealizowana w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał miastu bezzwrotne finansowe wsparcie z Funduszu Dopłat w kwocie ponad 2 mln 600 tys. zł.

www.portalsamorzadowy.pl

Autor: portalsamorzadowy.pl 03 sierpnia 2015 10:23

W dwóch budynkach przy ul. Rybackiej i Jedności Narodowej powstało łącznie 88 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 3 633,96 mkw. dla osób niespełniających warunków do otrzymania lokalu socjalnego. Koszty budowy budynków to około 11 mln zł, a przewidywana dopłata z Funduszu Dopłat wyniesie około 2 mln 600 tys. zł. Zgodnie z zasadami programu miasto zobowiązane jest teraz do powiększenia swojego zasobu lokali socjalnych o taką ilość lokali, jaka powstała z dofinansowaniem BGK.

Inwestycja stanowi pierwszy etap realizowanego przez Kołobrzeskie TBS Sp. z o.o. przedsięwzięcia w ramach którego powstanie łącznie 176 mieszkań komunalnych. Zakończenie drugiego etapu inwestycji w ramach którego powstaną kolejne dwa budynki przewidziano na 2018 rok.

Po uruchomieniu w 2007 r. wieloletniego rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał łączne dofinansowanie o wartości ponad 580 mln zł wsparcia na realizację ponad 970 przedsięwzięć, których łączna wartość wynosi blisko 2 mld zł. Dzięki tym środkom powstało już ponad 11,7 tys. mieszkań oraz ponad 800 miejsc noclegowych, a kolejne 2.715 lokali/miejsc pozostaje w trakcie realizacji. Ponadto Bank Gospodarstwa Krajowego negocjuje warunki zawarcia kolejnych 79 umów, które powinny zaowocować powstaniem 1.014 mieszkań.

Od 1 września do 30 września br. BGK będzie przyjmował kolejne wnioski na wsparcie w ramach Funduszu Dopłat tzw. jesiennego naboru, na który została przeznaczona kwota blisko 75 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych