PARTNER PORTALU

Korporacja Budowlana Dom inwestorem zastępczym dwóch projektów Polnordu

Grupa Polnord planuje nowe osiedle apartamentowców w Gdańsku. Za przygotowanie, realizację i oddanie do użytkowania trzech wielorodzinnych budynków mieszkalnych odpowiadać będzie Korporacja Budowlana Dom, w której Polnord ma ponad 26 proc. udziałów.

Autor: PAP/HouseMarket.pl 16 czerwca 2015 20:11

Korporacja Budowlana Dom zawarła umowę ze spółką Polnord - Apartamenty na realizację w charakterze inwestora zastępczego trzech wielorodzinnych budynków mieszkalnych w Gdańsku.

Zgodnie z umową KB DOM przyjął do wykonania czynności mające na celu przygotowanie, realizację i oddanie do użytkowania trzech wielorodzinnych budynków mieszkalnych, w ramach których zaprojektowanych zostało 96 lokali mieszkalnych, wraz z zagospodarowaniem terenu, małą architekturą, chodnikami, drogami wewnętrznymi i infrastrukturą. Termin zakończenia realizacji został ustalony na 30 października 2016r. Z tytułu realizacji umowy KB DOM przysługiwać będzie wynagrodzenie szacowane przez strony na dzień podpisania umowy na kwotę ponad 11,5 mln zł netto.

W ciągu ostatniego roku suma wartości umów zawartych pomiędzy spółkami z Grupy Kapitałowej Polnord a KB Dom wyniosła łącznie 117,6 mln zł i przekroczyła wartość 10 proc. kapitałów własnych Polnordu. Umowę o największej wartości zawarto pomiędzy spółką Śródmieście Wilanów a KB Dom w maju br. Zgodnie z umową KB Dom przyjął do wykonania czynności mające na celu przygotowanie, realizację i oddanie do użytkowania wielorodzinnego budynku mieszkalnego w Warszawie, dzielnicy Wilanów, w ramach którego zaprojektowanych zostało 139 lokali mieszkalnych oraz 7 lokali usługowych. Termin zakończenia Umowy został ustalony na dzień 31.01.2017 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych