PARTNER PORTALU

Kraków bogatszy o Dom Fundacji Ronalda McDonalda

W Krakowie otwarto Dom Fundacji Ronalda McDonalda. Bezpłatny hotel dla rodzin małych pacjentów powstał przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym.

Autor: Housemarket.pl 15 października 2015 11:35

Hotel składa się z 20 pokoi, w tym dwóch apartamentów, zaprojektowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych. Jego budowa trwała ponad rok. Dom wyposażony jest we wspólny salon, kuchnię, jadalnię i pralnię, aby stworzyć rodzinom i opiekunom idealne warunki. Warto zaznaczyć, że pobyt w domu nie wiąże się z żadnymi kosztami. Dodatkowo w ramach projektu powstał ogród, w którym rodziny mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, nie opuszczając terenu szpitala. Budowa obiektu kosztowała 7,5 miliona złotych, całość pokryli darczyńcy.

Fundatorem i głównym mecenasem działań Fundacji jest McDonalds. Projekt oczywiście nie zostałby zrealizowany, gdyby nie pomoc wolontariuszy i sponsorów, w tym tych z branży hotelarskiej. – Chcieliśmy podzielić się naszą wiedzą i zapałem. Współpraca obejmowała szereg działań: od wsparcia merytorycznego procesu obsługi gości, konsultacje w zakresie procedur operacyjnych dla pracowników, konsultacje przy tworzeniu budżetu kosztowego oraz wyborze dostawców wyposażenia Domu i pomoc przy pracach wykończeniowych. Przed nami kolejne pomysły na działania realizowane w trakcie codziennego funkcjonowania Domu – mówi Marcin Ziobro z Hilton Garden Inn Kraków Airport.

Za projekt krakowskiego obiektu odpowiada biuro architektoniczne aFP architekci Flejterski Pietrzak. Na świecie działa już 347 Domów, w tym 95 w Europie. Obiekty powstają przy największych szpitalach pediatrycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych