PARTNER PORTALU

Kraków inwestuje w mieszkania

Miasto chce kupić mieszkania położone poza centrum Krakowa i przeznaczyć je dla osób oczekujących na lokale mieszkalne.

Autor: HouseMarket.pl/krakow.pl 06 czerwca 2016 10:47

Miasto jest zainteresowane lokalami mieszkalnymi na rynku pierwotnym o powierzchni użytkowej do 55 mkw. Nie będą brane pod uwagę oferty obejmujące mieszkania dwupoziomowe, mieszkania do których przynależy garaż lub miejsce postojowe, a także mieszkania, które zostały dopuszczone do użytkowania wcześniej niż przed 5 laty.

W dniu składania ofert budynek, w którym znajdują się oferowane lokale, powinien spełniać warunki wymagane do uzyskania pozwolenia na użytkowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w dniu zawarcia umowy sprzedaży należy posiadać ostateczną i prawomocną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie lub nie został wniesiony sprzeciw właściwego organu. Wydanie nieruchomości gminie powinno nastąpić do 30 listopada 2016 roku.

Krakowskie mieszkania w budowie

Obecnie kończona jest realizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Mały Płaszów, obejmującego 48 lokali mieszkalnych. W najbliższych latach planowana jest realizacja zespołu budynków mieszkalnych przy ul. Melchiora Wańkowicza, obejmującego 170 lokali mieszkalnych oraz realizacja zespołu budynków przy ul. Zalesie i ul. J. Kantego Przyzby, obejmującego 350 lokali mieszkalnych.

W dalszej perspektywie przygotowywana jest inwestycja przy ul. Aleksandra Fredry, w wyniku której w latach 2018-2022 powstać ma 50 mieszkań.

W ramach zaspokajania potrzeb mieszkaniowych gospodarstw o niskich dochodach Gmina Miejska Kraków jest aktualnie zobowiązana zapewnić ok. 3000 lokali socjalnych oraz kilkadziesiąt lokali zamiennych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych