PARTNER PORTALU

Kraków: Unikalne apartamenty powstaną w 100-letniej elektrowni

Mostostal Warszawa podpisał kontrakt z firmą Haven na realizację unikalnej inwestycji mieszkaniowej w Krakowie. W pochodzącej z 1914 roku, elektrowni miejskiej powstanie kompleks apartamentów. Wartość inwestycji szacuje się na ponad 30 mln zł.

Autor: housemarket.pl 14 sierpnia 2015 12:44

Potencjał architektoniczny poprzemysłowych przestrzeni, daje możliwość zastosowania oryginalnych rozwiązań i stworzenia obiektu łączącego industrialną estetykę z funkcjonalnością. Powstające apartamenty będą miały zróżnicowaną strukturę – od mieszkań typu studio po wielopoziomowe apartamenty i penthousy.

- Inwestycja Wawrzyńca19 to dla Mostostalu Warszawa kolejny, po Centrum Koncertowym w Toruniu, odważny i wymagający projekt. Dużym wyzwaniem jest modernizacja i przekształcanie zabytkowej Elektrowni w atrakcyjny kompleks apartamentów z zachowaniem jej dawnej świetności - mówi Artur Sikora, dyrektor Kontraktu Mostostal Warszawa. -  Sztuką jest również połączenie ducha minionej epoki z nowoczesnymi rozwiązaniami, które mają ułatwiać życie i podnieść komfort przyszłym mieszkańcom. Mamy nadzieję, że nowy obiekt wpisze się w architekturę urokliwego Kazimierza i miasta Krakowa.

Prace przy realizacji inwestycji, oprócz adaptacji wnętrz do celów mieszkaniowych, obejmą między innymi odrestaurowanie zabytkowej suwnicy mostowej umieszczonej w dawnej maszynowni, która wraz z szynami ramowymi będzie częścią powierzchni usługowej obiektu.

Ukończenie inwestycji Wawrzyńca19 zaplanowano na początek drugiego kwartału 2017 roku. Inwestorem jest firma Haven Sp. z o.o.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych