PARTNER PORTALU

Kraków: Zamiast bliźniaków wyrośnie osiedle bloków

Na planowanym osiedlu w Jugowicach miało stanąć osiem bliźniaków, ale okazało się, że są to czterokondygnacyjne budynki o wysokości ponad 12 metrów.

Autor: gazeta.pl 13 listopada 2015 09:54

Większość sąsiadów dowiedziało się o inwestycji gdy na działce ścięto 30-letnie świerki i wyburzono stary dom. Inwestor zastosował podstępny zabieg i z działek wydzielił kolejne, szerokości kilku metrów – pisze „Gazeta Wyborcza Kraków”.

Przeciwko budowie okoliczni mieszkańcy protestowali już sześć lat temu, gdy deweloper starał się o wuzetkę. Odwołali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które utrzymało w mocy decyzję o warunkach zabudowy. Bardzo niepokojący wydawał się fakt, że deweloper na tej małej działce chce wcisnąć osiem bliźniaków. Teraz okazało się, że są to czterokondygnacyjne, potężne budynki o wysokości ponad 12 metrów.

Zachodzi ryzyko, że deweloper, podzieli je na mniejsze mieszkania i zrobi się osiedle dla 64 rodzin. W okolicy występuje wyłącznie niska, jednorodzinna zabudowa. Inwestor - firma Collins Property przyznała, że działka wraz z projektem bliźniaków została już sprzedana kolejnemu deweloperowi - krakowskiej firmie Awim.


Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych