PARTNER PORTALU

Krakowskie apartamenty Echo Investment od środka

Za rok zakończy się budowa luksusowych apartamentów Park Avenue Apartments w Krakowie. Echo Investment pokazuje dwie propozycje aranżacji wnętrz.

Autor: HouseMarket.pl 22 lipca 2015 14:55

Park Avenue Apartments to luksusowy kompleks siedmiu kameralnych apartamentowców, który powstaje w znakomitej lokalizacji, nad samym brzegiem Wisły, u zbiegu ulic Czarodziejskiej i Tynieckiej w Krakowie. Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie siedem trzypiętrowych budynków, które łącznie oferować będą 53 ekskluzywne apartamenty. Każdy z nich będzie dysponował powierzchnią od 70 do 200 mkw.

Budowa kompleksu rozpoczęła się w październiku 2014 roku. Zakończenie prac planowane jest na lato 2016 r. Deweloperem i inwestorem jest firma Echo Investment. Za przygotowanie dwóch propozycji aranżacji wnętrz (projekt Classic i projekt Modern) dla przyszłych mieszkańców odpowiada pracownia Tamizo Architects.

- Podczas projektowania aranżacji wnętrz kluczowe jest dogłębne zrozumienie idei inwestycji i oddanie jej charakteru, który zapewni spójność wyglądu apartamentów z zewnętrzną elewacją, powierzchniami wspólnymi i sąsiednim terenem - mówi Mateusz Stolarski, CEO biura architektonicznego Tamizo Architects. - W przypadku Park Avenue Apartments ogromny wpływ na ostateczny kształt naszych projektów miała lokalizacja. Park Dębnicki nadaje inwestycji niezwykle kameralnego charakteru. Bliskość natury harmonijnie łączy się z aurą prestiżu, wynikającą z najwyższej jakości wykonania i wysublimowanej architektury. Na tym terenie, tuż nad samym brzegiem Wisły, miejski szyk sąsiaduje z podmiejską swobodą. Mamy świadomość, że mieszkańcy Park Avenue Apartments mogą mieć różne osobowości. Zaprojektowanie wnętrz odpowiadających odmiennym potrzebom i indywidualnym gustom, to ogromne wyzwanie. Celem, jaki nam przyświecał podczas prac na projektami, było wyłonienie najważniejszych atutów inwestycji i połączenie ich z uniwersalną estetyką.

Ostatecznie zdecydowano się na dwie propozycje aranżacji wnętrz. Pierwsza z nich to projekt Classic, nieco stonowany, odzwierciedlający dystyngowany styl. Do produkcji podłóg wykorzystano naturalne, szerokie i długie dębowe deski. Klasyka przejawia się tu także poprzez wykorzystanie szlachetnych materiałów, takich jak trawertyn, którego użyto do wykończenia wnętrz w łazience, kuchni oraz w salonie. Z kamienia wykonano między innymi wannę, umywalkę oraz stół. Całość dopełnia jasna barwa ekskluzywnych kanap i foteli, których obicia wykonano z materiału połączonego z naturalną skórą.

Drugi projekt, Modern, to odpowiedź na ogólnoświatową fascynację miedzią. To trend, który w ostatnim czasie wywarł niezwykle silny wpływ na architekturę wnętrz. Miedź obecna jest w elementach wykończenia i w dodatkach. Nowoczesnego charakteru aranżacji nadają również kamienne podłogi oraz charakterystyczne, odważne projekty kuchennych szafek i blatów, które nie posiadają cokołów. Styl Modern to rozwiązanie dużo odważniejsze, dla osób świadomych i stawiających wyrazistość wyżej od ponadczasowej klasyki.

Mając na uwadze fakt, że wiedza dotycząca potrzeb człowieka to jeden z kluczowych elementów, które powinny być brane pod uwagę przy projektowaniu współczesnych apartamentów, firma Echo Investment nawiązała współpracę z Małgorzatą Marczewską, inicjatorką thinking design i twórczynią LABlife - pierwszego w Polsce centrum projektowania myślenia. Różne osobowości mają rożne potrzeby, dlatego ważne jest, żeby najbliższe otoczenie współczesnych apartamentów uwzględniało odmienne preferencje swoich mieszkańców.

Sprzedaż apartamentów prowadzona jest przez krakowskie biuro firmy Echo Investment. Średnia cena za mkw. wynosi ok. 15 tys. zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych