PARTNER PORTALU

Krasińskiego 58: Osiedle wpisane w tkankę Żoliborza

W drugim etapie budowy inwestycji usytuowanej u zbiegu ulic Krasińskiego i Elbląskiej powstanie ponad 90 mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 24 maja 2016 10:07

Na terenie prestiżowego i niepowtarzalnego w swoim klimacie Żoliborza, w ramach realizacji osiedla Krasińskiego 58 został niedawno oddany do użytku pierwszy budynek ze 114 mieszkaniami i 6 lokalami usługowymi. W ofercie sprzedaży pozostało już tylko kilka ostatnich mieszkań. Firma Home Invest, która jest inwestorem projektu kończy przygotowania do budowy i wprowadzenia na rynek drugiego etapu osiedla, w którym powstanie ponad 90 mieszkań.

Krasińskiego 58 to jedna z kilku inwestycji prowadzonych w Warszawie przez spółkę Home Invest, która projekty mieszkaniowe na terenie miasta z sukcesem realizuje od ponad 10 lat. Obszar żoliborskiego osiedla usytuowanego przy ulicy Krasińskiego i Elbląskiej stanowi uzupełnienie ładu urbanistycznego Zatrasia, dzięki transparentności całego obszaru inwestycji, widocznego poprzez zastosowanie lekkiego, ażurowego ogrodzenia, jak również bezpośredniemu dostępowi mieszkańców dzielnicy do zespołu usług znajdującego się w gotowym budynku.

Spójne połączenie z bujną zielenią przyległego parku zostało z kolei osiągnięte dzięki bogatym nasadzeniom w postaci ozdobnych  drzew i krzewów na łagodnie ukształtowanych skarpach.

Na takim  rozwiązaniu, kiedy nowa zabudowa porządkuje jednocześnie otaczającą przestrzeń publiczną, ostatecznie stając się jej integralną częścią, zależało zarówno inwestorowi osiedla, jak również pracownikom Urzędu Dzielnicy Żoliborz.

Stąd nie dziwi szybka decyzja dewelopera w sprawie demontażu muru izolującego osiedle, który powstał z powodu błędów wykonawcy, niezgodnie z zatwierdzonym projektem i decyzją o pozwoleniu na budowę wydaną przez naczelnik wydziału architektury Zdzisławę Frydrych. W rezultacie teren  inwestycji został maksymalnie udostępniony wizualnie przy jednoczesnej dbałości o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

Jak zauważa Grzegorz Barbachowski - prezes zarządu Home Invest, po zakończeniu budowy drugiego etapu inwestycji Krasińskiego 58 dzielnica zyska kolejny, nowocześnie zabudowany kwartał. Ciekawe rozwiązania architektoniczne, dopasowane do skali otoczenia, podkreślą szczególne walory estetyczne Sadów Żoliborskich. Całe osiedle w naturalny sposób wpisze się w układ przestrzenny i infrastrukturę tej części dzielnicy poprzez zwartą, kameralną zabudowę łączącą się z terenami publicznymi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych