PARTNER PORTALU

Kryształ Powiśla. Rezydencja w zabytkowym towarzystwie

Solec Residence sąsiaduje nie tylko z parkami i terenami nad Wisłą. Jedna z jego ścian przylega do kamienicy z 1904 r. Generalny wykonawca kompleksu – firma Karmar zapowiada jej pieczołowitą rewitalizację.

Autor: HouseMarket.pl 02 maja 2016 15:03

Budowa luksusowego kompleksu idzie zgodnie z harmonogramem. Wkrótce generalny wykonawca – firma Karmar przystąpi do jego kolejnego etapu - zadba o otoczenie apartamentowca. Kierownik kontraktu i budowy Solec Residence, Paweł Bogiel z Karmaru zapowiada rewitalizację sąsiedniej kamienicy, która także jest przedmiotem umowy z inwestorem.

– Osoby decydujące się na zakup ekskluzywnych apartamentów i penthouseꞌów chcą mieszkać estetycznie nie tylko u siebie, ale też w takim samym otoczeniu – tłumaczy Paweł Bogiel.

Tymczasem północno-zachodnia ściana powstającej rezydencji przylega do południowo-wschodniej ściany kamienicy z 1904 roku przy ul. Solec 20a.

– W zakresie naszych zadań znajduje się bardzo pieczołowita renowacja elewacji tego budynku. Pod kontrolą stołecznych służb konserwatorskich będziemy ją stylizowali na początek XX wieku. Odtworzymy między innymi pilastry, a na podstawie badań petrograficznych zrekonstruujemy pierwotną barwę elewacji – wyjaśnia Paweł Bogiel.

Kierownik dodaje, że firma już zajmuje się wzmocnieniem konstrukcji tego zabytkowego obiektu. – Jest on pod szczególną opieką naszych służb technicznych, które za pomocą swoich czujników stale monitorują, czy w tym stołecznym zabytku nie dochodzi do zarysowań – informuje Paweł Bogiel.

Stan elewacji zabytkowej kamienicy sąsiadującej z nowoczesnym apartamentowcem musi mieć istotne znacznie dla inwestora, skoro Solec Residence jest najdroższym budynkiem w portfolio dewelopera.

– Cała elewacja z drogiego kamienia – cztery tysiące metrów wapnia i dwa tysiące granitu. Taka namiastka luksusu, którego klient oczekuje. Dzięki temu budynek będzie się starzał bardzo powoli. Klasyczna elewacja po 5-10 latach wymaga czyszczenia. Granit tego nie potrzebuje – tłumaczy prezes Sawa Apartments Marian Okręglicki.

Unikatowym elementem będzie m.in. zastosowanie kamiennych żyletek, które mają podzielić wizualnie duże płaszczyzny ścian oraz rozbijać szum pobliskiej arterii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych