PARTNER PORTALU

Kwartał Uniwersytecki: nie ma już mieszkań

Spółka Inpro sprzedała wszystkie mieszkania w ramach inwestycji Kwartał Uniwersytecki w Gdańsku Przymorzu.

Autor: housemarket.pl 26 lipca 2017 11:05

Prace budowlane na terenie osiedla zostały zakończone w październiku ubiegłego roku, duża część mieszkań została sprzedana jeszcze przed zakończeniem budowy. W ofercie znajdowało się łącznie 175 lokali.

Osiedle Kwartał Uniwersytecki tworzą dwa budynki o zróżnicowanej kondygnacji. W ramach większości mieszkań na parterze powstały przestronne ogródki, a lokale na wyższych piętrach wyposażono w balkony i tarasy. Teren osiedla jest częściowo ogrodzony i dozorowany z pomieszczenia ochrony. W podziemiach budynku powstała hala garażowa oraz piwnice, a we wszystkich klatkach znajdują się windy. W ramach inwestycji powstała także wózkarnia i rowerownia.

Cechą wyróżniającą projekt jest wystawa, która w częściach wspólnych obu budynków, przedstawia 8 krojów topowych czcionek, od renesansu przez barok, klasycyzm, wiek XIX, aż po współczesność. Wszystkie czcionki pochodzą z kolekcji Muzeum MOMA.

Inpro rozpoczęło już prace nad kolejną inwestycją w sąsiedniej lokalizacji, która ma być poniekąd kontynuacją projektu. Kwartał Uniwersytecki 2 powstanie tuż obok osiedla Kwartał Uniwersytecki i będzie się składał z jednego dziewięciokondygnacyjnego budynku. W ramach inwestycji powstanie w sumie 96 mieszkań o powierzchni od 31 mkw. do 59 mkw. Na terenie nowego osiedla powstanie sala fitness, mediateka, wózkarnia oraz podcień rowerowy.

W aktualnej ofercie Kwartału Uniwersyteckiego 2 pozostało 29 mieszkań. Ceny lokali rozpoczynają się od 8 100 zł brutto za mkw. Planowany termin zakończenia budowy to 31 sierpnia 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych